Lucavsalā atklāj jaunu atpūtas vietu. Aplūko FOTO!

2 komentāri
Lucavsalā atklāj jaunu atpūtas vietu. Aplūko FOTO!
Kokapstrādes meistars, jaunais mākslinieks - soliņu dizaina autors - Artūrs Immermanis piedalās fonda "BlueOrange Charity" dāvinājuma Rīgas pilsētai - labiekārtotas atpūtas vietas Lucavsalā atklāšanas pasākumā. (Edijs Pālens / LETA)

Atklāta jauna labiekārtota atpūtas vieta Lucavsalā. Tā tapusi kā labdarības fonda “BlueOrange Charity” dāvinājums pilsētai.

Lucavsalas labajā pusē, pašā Daugavas krastā, “BlueOrange Charity” fonds ir izveidojis atpūtas vietu. Rudenī iestādītie koki ir veiksmīgi pārziemojuši un veido krāsainu ainavu, vienlaikus ļaujot apmeklētajiem iepazīties ar 15 dažādām koku šķirnēm.

Hokaido egle, sudraba kļava, sārtā zirgkastaņa, daudzziedu ābele, sarkanais ozols, pīlādzis un visi pārējie koki ir izaudzēti stādaudzētavā “Ķikši” un jau tagad ir divu līdz piecu metru gari.

Interesentiem izveidots informatīvais stends, kur var izsekot koku izvietojumam un to latīniskajiem nosaukumiem. Savukārt zālājā starp kokiem ir izveidotas labiekārtotas atpūtas vietas – trīs oriģināla dizaina četrus metrus gari soli, kuru autors ir kokapstrādes meistars, jaunais mākslinieks no Irlavas – Artūrs Immermanis.

Tā kā salu ieskauj ūdeņi, sola forma veidota, radot līdzību ar plūstošu vilni. Sols, kas veidotas pēc ļoti senas japāņu metodes, sastāv no aptuveni 90 koka posmiem, tā malas ir melnas. Koks sākumā ir dedzināts, pēc tam noņemta dedzinātā virsma un uz pamata uzlikta īpaša eļļa. Skatoties no dažādiem skatu punktiem, var redzēt, kā spēlējas sola līnijas un krāsas, vietām vairāk ir redzama oranžā krāsa, vietām zilā vai tumši melnā, norādījis soliņa autors Immermanis.

Jaunā atpūtas vieta Lucavsalā:

TOP komentāri

  • Iveta Štrauhmane
  • Iveta Štrauhmane
    0 0 0

    Iveta Štrauhmane

    Lucavsala vienmēr bija laba atpūtas. Sākumā izcirta visu tur esošos kokus un krūmus.Tagad stāda jaunus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl