Komentāri

Šajā nedēļā Lubānas novadā uz simtgades nometni ieradušies vairāk nekā 400 skauti un gaidas. Šī ir lielākā bērnu un jauniešu nometne Latvijā, un tā pulcē skautus un gaidas no Latvijas, Kanādas, ASV un citām valstīm.

Šāda mēroga nometne notiek reizi četros gados, – bērniem un jauniešiem te ir iespēja piedalīties dažādās nodarbībās, spēlēs un aktivitātēs, doties pārgājienos un izbraucienos ar velosipēdiem, kā arī izkopt savas radošās prasmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut arī nav redzams, ka kāds jauniešus izrīkotu, nometnē valda kārtība, un katrs zina, kas darāms. Viss notiek pēc grafika, jaunieši paši rūpējas par savu sadzīvi, paši saslējuši teltis, ierīkojuši nometni, paši mazgā traukus un gatavo brokastis un vakariņas.

Skauti un gaidas uz nometni ieradušies ne tikai no dažādām Latvijas vietām, bet arī no dažādām valstīm.

Karmena Ziediņa
Gaidu vadītāja no ASV

Rādām sabiedrībai, kas mēs esam, veicam pienākumus kā karogsardze, labos darbus, palīdzam audzināt latviskus jauniešus.

Nometnes nerakstītie likumi liek būt savstarpēji laipniem, vienam otru atbalstīt un palīdzēt.

Agnija Jansone
Skautu un gaidu organizācijas vadītāja

Viņi šos principus ievēros ikdienā, skolā, ģimenē, viņi nes to labo arī tālāk, un es ļoti ceru, ka viņi turpinās darboties skautos un gaidās un iedvesmos citus bērnus.

Nometne Lubānas novadā noslēgsies sestdien, 12. augustā.

Skauti un gaidas ir brīvprātīga, starptautiska organizācija. Latvijā tā dibināta 1918. gadā, un šobrīd mūsu valstī aktīvi darbojas aptuveni 800 skautu un gaidas. Nākamā lielā skautu un gaidu nometne tiks rīkota pēc 4 gadiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl