Lubānas novadā notiek skautu un gaidu nometne; tajā ieradušies vairāk nekā 400 dalībnieku

Komentāri

Šajā nedēļā Lubānas novadā uz simtgades nometni ieradušies vairāk nekā 400 skauti un gaidas. Šī ir lielākā bērnu un jauniešu nometne Latvijā, un tā pulcē skautus un gaidas no Latvijas, Kanādas, ASV un citām valstīm.

Šāda mēroga nometne notiek reizi četros gados, – bērniem un jauniešiem te ir iespēja piedalīties dažādās nodarbībās, spēlēs un aktivitātēs, doties pārgājienos un izbraucienos ar velosipēdiem, kā arī izkopt savas radošās prasmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut arī nav redzams, ka kāds jauniešus izrīkotu, nometnē valda kārtība, un katrs zina, kas darāms. Viss notiek pēc grafika, jaunieši paši rūpējas par savu sadzīvi, paši saslējuši teltis, ierīkojuši nometni, paši mazgā traukus un gatavo brokastis un vakariņas.

Skauti un gaidas uz nometni ieradušies ne tikai no dažādām Latvijas vietām, bet arī no dažādām valstīm.

Karmena Ziediņa
Gaidu vadītāja no ASV

Rādām sabiedrībai, kas mēs esam, veicam pienākumus kā karogsardze, labos darbus, palīdzam audzināt latviskus jauniešus.

Nometnes nerakstītie likumi liek būt savstarpēji laipniem, vienam otru atbalstīt un palīdzēt.

Agnija Jansone
Skautu un gaidu organizācijas vadītāja

Viņi šos principus ievēros ikdienā, skolā, ģimenē, viņi nes to labo arī tālāk, un es ļoti ceru, ka viņi turpinās darboties skautos un gaidās un iedvesmos citus bērnus.

Nometne Lubānas novadā noslēgsies sestdien, 12. augustā.

Skauti un gaidas ir brīvprātīga, starptautiska organizācija. Latvijā tā dibināta 1918. gadā, un šobrīd mūsu valstī aktīvi darbojas aptuveni 800 skautu un gaidas. Nākamā lielā skautu un gaidu nometne tiks rīkota pēc 4 gadiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl