LU piederošā ēkā atrastās ķīmiskās vielas ir bijusi darbinieka “pašdarbība”

0 Komentāru
LU piederošā ēkā atrastās ķīmiskās vielas ir bijusi darbinieka “pašdarbība”
Ilustratīvs foto (GATIS DIEDZIŅŠ, LETA)

Par Latvijas Universitātes (LU) Saimniecības pārvaldes garāžas ēkā atrastām mucām ar bīstamām ķīmiskām vielām, universitātes vadība ir identificējusi un izsaukusi vainīgo personu sniegt skaidrojumu par veikto “pašdarbību”, aģentūrai LETA sacīja LU infrastruktūras departamenta direktora pienākumu izpildītājs Marģers Počs.

“Mums pašiem ir jautājums – kur var atrast 30 mucas ar ķīmiju? Mēs ļoti rūpīgi centīsimies noskaidrot visus apstākļus un sadarbojamies ar Valsts vides dienestu (VVD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD). Esam izsaukuši arī mūsu pakalpojumu sniedzēju, kas nodrošina ķīmisko vielu utilizāciju un noteiks, kas šī ir par vielu,” skaidroja Počs.

Jau ziņots, ka vakar plkst. 19.31 VUGD saņēmis izsaukumu uz LU Saimniecības pārvaldes garāžas ēku, kurā atrastas 32 mucas ar potenciāli bīstamām ķīmiskām vielām un sākotnēji tika pieļauts, ka no vienas mucas ir notikusi noplūde.

Taču, ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka noplūde nav notikusi, bet tā tika norobežota, lai turpmākos pārbaudes darbus veiktu VVD, Valsts policija, Pašvaldības policija un Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers.

VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča aģentūrai LETA sacīja, ka vides inspektors notikuma vietā kopā ar citu operatīvo dienestu darbiniekiem veica situācijas apzināšanu. Tika konstatēts, ka tiešs apdraudējums videi un iedzīvotājiem nepastāv un teritorija tika ierobežota un apsargāta.

Bukleviča apgalvo, ka sākotnējā informācija liecina, ka mucās ir dažādi bīstamie ķīmiskie atkritumi, galvenokārt atstrādātās eļļas. Augstskolas pārstāvis informējis VVD, ka LU nav organizējusi mucu atvešanu un iepriekš nav zināts par ēkā patvaļīgi ievietotajiem bīstamajiem atkritumiem. Augstskola paudusi gatavību nekavējoties organizēt atkritumu izvešanu no īpašuma. Plānots, ka jau šīs dienas laikā bīstamie atkritumi tiks izvesti no teritorijas, sacīja dienesta pārstāve.

Počs aģentūrai skaidroja, ka ēka, kurā atrastas ķīmiskās vielas, ir daļa no LU observatorijas kompleksa Baldonē. Konkrētā ēka esot saimniecības ēka, kurā tiek glabātas nepieciešamās iekārtas, lietas un instrumenti, lai nodrošinātu observatorijas darbību.

Jau ziņots, ka Baldones pašvaldības mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka ir noskaidrotas personas, kuras minētās mucas atveduši un par notikušo sākts kriminālprocess, taču pašvaldība norāda, ka tuvāko māju iedzīvotājiem briesmas nedraud.

0 Komentāru