LU izsolē par 4,61 miljonu eiro pārdos vienu no lielākajiem augstskolas nekustamajiem īpašumiem

0 Komentāru
LU izsolē par 4,61 miljonu eiro pārdos vienu no lielākajiem augstskolas nekustamajiem īpašumiem
LATVIJAS UNIVERSITĀTE

Latvijas Universitāte (LU) izsolē, kas notiks no 3. marta līdz 6. aprīlim, par 4,61 miljonu eiro plāno pārdot zemes un ēku īpašumu Rīgā, Jūrmalas gatvē 76, kur kādreiz atradās Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, portālu Skaties.lv informēja LU Komunikācijas un inovāciju departamenta pārstāve Antra Sprēde.

Īpašumam Jūrmalas gatvē, kur pašlaik atrodas bijušais LU fakultāšu komplekss, ir liels apbūves potenciāls un to iespējams attīstīt kā vērienīgu daudzdzīvokļu ēku apbūves teritoriju. LU Infrastruktūras departamenta direktors Marģers Počs akcentē, ka investoram, kurš iegādāsies īpašumu, paveras izcila iespēja attīstīt pievilcīgu jauno projektu.

“Viena zemes kvadrātmetra cena pret potenciāli izbūvējamo kvadrātmetru daudzumu ir ļoti zema, kas ļauj attīstīt projektu tā, lai gala patērētājam iegādes cena būtu pieejama, kas savukārt garantē projekta izdošanos. Tāpat pārdodamajam īpašumam ir izcila atrašanās vieta jauna dzīvojamā kvartāla izbūvei – laba satiksme gan Rīgas centra, gan Jūrmalas virzienā. Īpašums atrodas zaļā teritorijā, taču tajā pašā laikā tuvu dažādiem tirdzniecības centriem un citai sociālajai infrastruktūrai,” stāsta Počs.

Izsoles sākuma cena ir 4,61 miljons eiro jeb 58,50 eiro par kvadrātmetru (m²). Kopējā zemes platība ir 78 859 m², bet potenciālā apbūves platība – 70 000 m².

Kā norāda LU, par izsoli jau interesi izrādījuši lielākie attīstītāji Baltijas mērogā. Zemes un ēku īpašums Jūrmalas gatvē 76 ir viens no lielākajiem īpašumiem, ko universitāte līdz šim atsavinājusi. Izsolē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti LU Akadēmiskā centra attīstībai.

Foto: LATVIJAS UNIVERSITĀTE

0 Komentāru