Komentāri

Latvijas labākās universitātes jaunākajā Austrumeiropas un Centrālāzijas reģiona augstskolu reitingā ieņem 44. un 55. vietu, tomēr tām ir krietni zemāks vērtējums nekā labākajām Igaunijas un Lietuvas universitātēm. Topa augstākās vietas savukārt ieņem Krievijas mācību iestādes.

Šonedēļ publicētais reitings ir viens no trim pasaulē ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Tas augstskolas sarindojis pēc tādiem kritērijiem kā pasaules mēroga reputācija, citējamība, ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvars, pasniedzēju un darba devēju aptauju rezultāti. Baltijas valstu universitātes ierindotas Austrumeiropas un Centrālāzijas grupā, kur kopumā vērtētas teju 3000 augstskolu konkurencē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No mūsu augstākās izglītības iestādēm visaugstāk novērtēta Latvijas Universitāte (LU), kas ierindota 44. vietā. Topā vēl iekļuvusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai ir 55. vieta, Rīgas Stradiņa universitāte 108. vietā, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātei – 139. vieta.

Latvijas Universitāte par savu vietu paudusi gandarījumu, norādot, ka rezultāts ir par trīs vietām augstāks nekā pirms gada. Lai rezultātu nākotnē uzlabotu, jāstrādā pie starptautiskām publikācijām un starptautisku pasniedzēju piesaistes.

Tomēr līdz mūsu kaimiņvalsts Igaunijas līmenim Latvijas augstskolai vēl tālu – Tartu Universitāte topā pakāpusies par divām pozīcijām un šogad ierindota godpilnajā 3. vietā, bet Viļņas universitāte ir 18. vietā.

Par to, ka neesam pat tuvumā kaimiņiem, Izglītības ministrijā gan neskumst – TV3 Ziņām ministrijā norādīja, ka pēdējos gados Latvijas pozīcijas augstskolu reitingā nav pasliktinājušās, neraugoties uz nepietiekamo finansējumu.

QS reitinga augšgalā ir Krievijas universitātes. Jau vairākus gadus par labāko reģionā atzīta Mihaila Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, kam seko Novosibirskas Valsts universitāte.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl