Komentāri

Latvijas labākās universitātes jaunākajā Austrumeiropas un Centrālāzijas reģiona augstskolu reitingā ieņem 44. un 55. vietu, tomēr tām ir krietni zemāks vērtējums nekā labākajām Igaunijas un Lietuvas universitātēm. Topa augstākās vietas savukārt ieņem Krievijas mācību iestādes.

Šonedēļ publicētais reitings ir viens no trim pasaulē ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Tas augstskolas sarindojis pēc tādiem kritērijiem kā pasaules mēroga reputācija, citējamība, ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvars, pasniedzēju un darba devēju aptauju rezultāti. Baltijas valstu universitātes ierindotas Austrumeiropas un Centrālāzijas grupā, kur kopumā vērtētas teju 3000 augstskolu konkurencē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No mūsu augstākās izglītības iestādēm visaugstāk novērtēta Latvijas Universitāte (LU), kas ierindota 44. vietā. Topā vēl iekļuvusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai ir 55. vieta, Rīgas Stradiņa universitāte 108. vietā, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātei – 139. vieta.

Latvijas Universitāte par savu vietu paudusi gandarījumu, norādot, ka rezultāts ir par trīs vietām augstāks nekā pirms gada. Lai rezultātu nākotnē uzlabotu, jāstrādā pie starptautiskām publikācijām un starptautisku pasniedzēju piesaistes.

Tomēr līdz mūsu kaimiņvalsts Igaunijas līmenim Latvijas augstskolai vēl tālu – Tartu Universitāte topā pakāpusies par divām pozīcijām un šogad ierindota godpilnajā 3. vietā, bet Viļņas universitāte ir 18. vietā.

Par to, ka neesam pat tuvumā kaimiņiem, Izglītības ministrijā gan neskumst – TV3 Ziņām ministrijā norādīja, ka pēdējos gados Latvijas pozīcijas augstskolu reitingā nav pasliktinājušās, neraugoties uz nepietiekamo finansējumu.

QS reitinga augšgalā ir Krievijas universitātes. Jau vairākus gadus par labāko reģionā atzīta Mihaila Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, kam seko Novosibirskas Valsts universitāte.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl