LTV studijas izmantošana “Russia Today” vajadzībām nonākusi Valsts drošības dienesta redzeslokā

24 komentāri
LTV studijas izmantošana “Russia Today” vajadzībām nonākusi Valsts drošības dienesta redzeslokā
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Latvijas Televīzijas (LTV) studijas izmantošana Krievijas televīzijas kanāla “Russia Today” vajadzībām nav pieņemama un rada riskus Latvijas informatīvās telpas drošībai, uzskata Valsts drošības dienests (VDD).

VDD aģentūrai LETA atzina, ka dienests ir informēts par minēto gadījumu un pašlaik veic notikušā apstākļu noskaidrošanu. VDD vērtējumā šāda prakse, ka valsts finansēts sabiedriskais medijs sniedz atbalstu Krievijas propagandu izplatošam medijam, nav pieņemama un ir saistīta ar riskiem Latvijas informatīvās telpas drošībai.

Latvijas sabiedriskā medija sadarbība ar Krievijas propagandas mediju var negatīvi ietekmēt gan konkrētā medija tēlu sabiedrībā, gan visas Latvijas valsts reputāciju starptautiskajā vidē, uzskata dienestā.

Iepriekš jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā tendenciozi veidoto interviju, kuras pamatmērķis bija kritizēt Latvijas ārpolitiku, NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Latvijas attieksmi pret etniskajām minoritātēm, bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns Kremļa kontrolētajam propagandas TV kanālam ”Russia Today” sniedzis no LTV Ziņu dienesta studijas. To LNT Ziņu dienestam apstiprināja sabiedriskajā medijā.

Vienlaikus LTV akcentēja, ka ne LTV valde, ne LTV Ziņu dienesta vadība par LTV telpu un tehnikas izmantošanu šādiem mērķiem neko nezināja. ”Diemžēl Jāņa Jurkāna intervija tiešām ir notikusi LTV studijā. Ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par šo situāciju informēta nebija,” atbildē uz LNT jautājumiem norāda LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Tāpat jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē nākamnedēļ tiks runāts par LTV studijas izmantošanu Krievijas televīzijas kanāla ”Russia Today” vajadzībām. 

24 komentāri