LTV “Panorāmas” studija izmantota Kremļa kanāla “Russia Today” vajadzībām

19 komentāri
LTV “Panorāmas” studija izmantota Kremļa kanāla “Russia Today” vajadzībām
KOLĀŽA NO IERAKSTA FACEBOOK

Tendenciozi veidoto interviju, kuras pamatmērķis bija kritizēt Latvijas ārpolitiku, NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Latvijas attieksmi pret etniskajām minoritātēm, bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns Kremļa kontrolētajam propagandas TV kanālam “Russia Today” sniedzis no Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta studijas. To LNT Ziņu dienestam apstiprināja sabiedriskajā medijā.

Vienlaikus LTV uzsver, ka ne LTV valde, ne LTV Ziņu dienesta vadība par LTV telpu un tehnikas izmantošanu šādiem mērķiem neko nezināja. “Diemžēl Jāņa Jurkāna intervija tiešām ir notikusi LTV studijā. Ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par šo situāciju informēta nebija,” atbildē uz LNT jautājumiem norāda LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

LTV pārstāve atzīst, ka pieļauta kļūda: “Vēlamies uzsvērt – LTV neuzskata, ka prakse ļaut “Russia Today” veikt teletilta translāciju, izmantojot LTV telpas un tehniku, būtu atbalstāma vai attaisnojama, īpaši laikā, kad īpaši svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana.”

No LTV pārstāves skaidrojuma izriet, ka vainojams ir kāds ”LTV darbinieks”, no kura esot pieprasīti paskaidrojumi. ”LTV ir veikusi notikušā apstākļu skaidrošanu, un no atbildīgā LTV darbinieka ir pieprasīts paskaidrojums,” uzsver Priedīte.

Sabiedriskais medijs veikšot pasākumus, lai nākotnē šādas situācijas vairs neatkārtotos.

”LTV būtiski pastiprinās lēmumu pieņemšanas procedūras, kas saistītas ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu, teletiltu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm – tiks pieprasīti saskaņojumi ar atbildīgo dienestu vadību un LTV valdi,” teikts LTV komunikācijas speciālistes atbildē uz LNT Ziņu dienesta jautājumiem.

Sabiedriskā medija pārstāve arī norāda: ”LTV praksē ir bijuši vairāki gadījumi, kad Latvijas Televīzijas studijas un studiju tehnika tiek izīrēta gan EBU vajadzībām, gan citu valstu sabiedriskajām televīzijām vai citiem sadarbības partneriem. Taču šādi pakalpojumi tiek sniegti ārkārtīgi reti, un iepriekš ik reizi šādas sadarbības pamatotība ir tikusi izvērtēta, nodrošinot, lai tā nenodarītu zaudējumus LTV tēlam, reputācijai un nebūtu pretrunā ar mūsu vērtībām.”

Video: bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns sniedz interviju TV kanālam “Russia Today”

19 komentāri