Ložmetējkalnā atrasts kaps ar latviešu strēlnieku mirstīgajām atliekām

Komentāri

Vēstures entuziasti no vairākām valstīm iesaistījušies latviešu strēlnieku mirstīgo atlieku meklēšanā Ložmetējkalnā. Uzieta atdusas vieta ar vairāk nekā desmit karavīru pīšļiem, tostarp pie viena no kritušajiem atrasta arī apbalvojuma medaļa, kas ļaus viņu identificēt.

Pagājuši 100 gadi, kopš Ziemassvētku kaujas paņēma tūkstošiem Latvijas strēlnieku dzīvību. Tomēr liela daļa no viņiem joprojām neidentificēti atdusas masu kapavietās, kur tos, visticamāk, sameta vācu karavīri. Vēstures entuziasti šīs apbedījumu vietas meklē, lai kritušos ar pienācīgu godu pārapbedītu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn Ložmetējkalna apkārtnē tika atrastas vairāk nekā 130 karavīru mirstīgās atliekas. Visticamāk, šādu apbedījuma vietu te vēl ir daudz, bet tās atrast ir visnotaļ sarežģīti.

Tālis Ešmits
meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājs

To var just tikai ar muguras smadzenēm, ka tāda lieta te apakšā ir. Un ir cilvēki, kam piemīt šādas spējas. Mēs no sākuma iztaisām zondes, pa mazu caurumiņu paskatāmies, vai ir, pēc tam ir jāsakārto visas atļaujas, lai varam te uzturēties un veikt ekshumāciju un pārapbedīšanu uz kapsētām.

Ekspedīcijā piedalās gan vietējie, gan ārvalstu vēstures entuziasti, gan no Eiropas, gan tālākām pasaules malām. Meklējumos visus kopā savedis internets.

Foto: Vēstures entuziasti meklē apbedījumu vietas, lai kritušos ar pienācīgu godu pārapbedītu

 

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl