Ložmetējkalnā atrasts kaps ar latviešu strēlnieku mirstīgajām atliekām

0 Komentāru

Vēstures entuziasti no vairākām valstīm iesaistījušies latviešu strēlnieku mirstīgo atlieku meklēšanā Ložmetējkalnā. Uzieta atdusas vieta ar vairāk nekā desmit karavīru pīšļiem, tostarp pie viena no kritušajiem atrasta arī apbalvojuma medaļa, kas ļaus viņu identificēt.

Pagājuši 100 gadi, kopš Ziemassvētku kaujas paņēma tūkstošiem Latvijas strēlnieku dzīvību. Tomēr liela daļa no viņiem joprojām neidentificēti atdusas masu kapavietās, kur tos, visticamāk, sameta vācu karavīri. Vēstures entuziasti šīs apbedījumu vietas meklē, lai kritušos ar pienācīgu godu pārapbedītu.

Pērn Ložmetējkalna apkārtnē tika atrastas vairāk nekā 130 karavīru mirstīgās atliekas. Visticamāk, šādu apbedījuma vietu te vēl ir daudz, bet tās atrast ir visnotaļ sarežģīti.

Tālis Ešmits
meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājs

To var just tikai ar muguras smadzenēm, ka tāda lieta te apakšā ir. Un ir cilvēki, kam piemīt šādas spējas. Mēs no sākuma iztaisām zondes, pa mazu caurumiņu paskatāmies, vai ir, pēc tam ir jāsakārto visas atļaujas, lai varam te uzturēties un veikt ekshumāciju un pārapbedīšanu uz kapsētām.

Ekspedīcijā piedalās gan vietējie, gan ārvalstu vēstures entuziasti, gan no Eiropas, gan tālākām pasaules malām. Meklējumos visus kopā savedis internets.

Foto: Vēstures entuziasti meklē apbedījumu vietas, lai kritušos ar pienācīgu godu pārapbedītu

 

0 Komentāru