Ļoti sliktas ziņas sociālo un humanitāro zinātņu studentiem

Komentāri

Tad, kad tikko studijas uzsākušie sociālo un humanitāro zinātņu studenti pabeigs savas studijas un vēlēsies uzsākt darba gaitas, visticamāk, amatu savā izvēlētajā profesijā liela daļa šo studentu neatradīs, LNT raidījumā “900 sekundes” norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekonomikas ministrijas veiktajā pētījumā par darba tirgus pieprasījuma atbilstību jauno profesionāļu piedāvājumam secināts, ka sociālo un humanitāro zinātņu jomā gaidāma ievērojama studentu pārprodukcija.

Tikmēr inženierzinātņu un dabaszinātņu jomā, vadoties pēc tā, ko cilvēki izvēlas mācīties augstskolās, nākotnē gaidāms jauno profesionāļu pieprasījuma pārsvars pār piedāvājumu.

Dombrovskis norāda, ka ievērojams studentu deficīts ir profesionālajā izglītībā. To izvēlas tikai trešdaļa studentu. Pēc ministrijas domām, vismaz pusei studentu būtu jāizglītojas profesionālajā jomā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl