“Ļoti, ļoti vēlos slidot. Kādreiz es to izdarīšu!” “Eņģeļi pār Latviju” vēstneses Maijas stāsts

Pievienot komentāru

Labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju” aicina ziedot bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

Arī trešdien darbu turpina akcijas zvanu centrs. Labdarības akcijā iecerēts palīdzēt 137 bērniem, un tam nepieciešami vairāk nekā 260 000 eiro.

“Eņģeļi pār Latviju” vēstnese Maija jau reiz piedalījusies akcijā. Pateicoties LNT rīkotajai akcijai, vecāku neatlaidībai, vingrošanai un terapijai, astoņus gadus vecā Maija jau staigā un šogad kļuvusi par vienu no akcijas vēstnesēm.

Maijai ļoti patīk pikoties un velt sniegavīru. Kopā ar brāli un vecākiem meitene caurām dienām ir gatava dauzīties pa pagalmu dzimtajā Svētē. Tomēr daži ziemas prieki Maijai ir liegti.

Maija
akcijas “Eņģeļi pār Latviju” vēstnese

Man gribās ļoti, ļoti slidot. Un es kādreiz to izdarīšu.

Vēl pirms dzimšanas meitenei tika noteikta diagnoze – Spina Bifida. Bērniņš piedzimst ar atvērtu mugurkaulu, un muguras smadzenes nav noslēgušās. Līdz ar ko ir cietuši arī nervu gali, kuri atbild par Maijas kustībām, staigāšanu un kājām.

Maijas mamma Sandra stāsta: “Piedzimstot Maijai, bija tā, ka vecmāte tur sāka raudāt, visi ārsti skrien, grib Maijai palīdzēt. Bet mēs kā vecāki – mēs smaidījām. Mēs bijām priecīgi, ka viņa ir piedzimusi. Un tad bija tas klikšķis. Jā, mēs zinām, mums jādzīvo viņai un būs labi. Ja nebūs, tad visu darīsim, lai būtu labāk. Pēc iespējas labāk, cik var būt.”

Pirmās ortozes pirms septiņiem gadiem Maijai tika iegādātas par akcijas “Eņģeļi pār Latviju” ziedotāju naudu. Taču Maija aug, un ortozes ik gadu jāiegādājas no jauna.

“Ortozes man vajag, lai manas kājas izveseļojas. Bez ortozēm es nevaru paiet. Tikai es varu parāpot. Man vajag jaunas ortozes, jo viņas ir par mazu,” saka Maija.

Maija ir dzīvespriecīga meitene. Viņa mācās otrajā klasē, iet uz dziedāšana pulciņu, spēlē teātri un cītīgi pilda visus ārstu norādījumus.

“Ejam uz vingrošanu, fizioterapijas mums ir divas reizes nedēļā, kā arī Maijai ļoti patīk peldēt. Tad viņa saka – es jūtos brīva,” stāsta Maijas mamma Sandra.

Ģimenes mērķis ir, lai ar katru gadu Maijas kājas kļūtu arvien stiprākas, un tas nav iespējams bez jaunām ortozēm.

“Lielākais sapnis ir, lai Maija kļūst patstāvīga. Neatkarīga no vecākiem, neatkarīga no asistenta. Es domāju, ka šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks tad, kad mēs varam darīt labas lietas un tos labos darbiņus. Es ļoti ticu, kad cilvēki par mums parūpēsies un saziedos. Jo tie bērniņi – tā ir mūsu nākotne. Viņiem ir jāpalīdz,” bilst Sandra.