Londonieši atgriezties Latvijā negrasās, bet dzimtene ir sirdī

Komentāri
Londonieši atgriezties Latvijā negrasās, bet dzimtene ir sirdī
Foto: TV3/Nekā personīga

Londonā dzīvojošie latvieši Latviju paturējuši sirds stūrīti, taču atgriezties dzimtenē vismaz pagaidām negrasās, noskaidroja TV3 Ziņu žurnālisti Monta Bitiniece un Jānis Zvērs, kas devās uz Lielbritāniju veidot sižetus par aizbraucējiem Lielbritānijas galvaspilsētā un citviet.

“Dodoties uz Londonu pie turienes latviešiem, mani interesēja satikties tieši ar ģimenēm, un uzzināt, kā viņi tur ir iedzīvojušies, kā iejutušies un vai vispār plāno atgriezties Latvijā. Diemžēl atbilde, ko saņēmu no stāstu varoņiem, bija noraidoša. Lai arī Latvija vēl sirdī ir, plāna braukt atpakaļ – nav,” stāsta žurnāliste Monta Bitiniece.

“Ciemojos arī latviešu Londonas skoliņā. Tur redzēju, kā aizbraucēju bērni mācās latviešu valodu, dzied latviešu dziesmas un kā skolotājas nesavtīgi darbojas, lai tas viss varētu notikt. Tāpat intervēju kādu meiteni, kura piedzimusi un uzaugusi Lielbritānijā, bet vienmēr aktīvi darbojusies latviešu kopienā un pašlaik pasniedz tautas deju nodarbības. Runājot ar viņu radās sajūta, ka viņa ir daudz īstenaka latviete nekā dažs labs Latvijas iedzīvotājs,” tā M. Bitiniece.

Šajā fotogalerijā piedāvājam ielūkoties, kā Montai Bitiniecei, Jānim Zvēram un operatoram Andrejam Skangalam klājās, veidojot dokumentālos stāstus!

Pavisam nesen TV3 Ziņas un Nekā Personīga žurnālisti viesojās Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā, lai izprastu to, kas liek latviešiem veidot dzīvi ārpus dzimtenes. Iemeslu, kāpēc tautieši ir pametuši dzimteni, ir dažādi – kāds aizbraucis ekonomisku apsvērumu dēļ, bet cits, lai iegūtu labāku izglītību vai, tieši pretēji – lai izglītotu citus.

Drīzumā TV3 Ziņas un Nekā personīga dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule parādīs Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvesstāstus. Kas mudinājis tautiešus pamest dzimteni un, vai viņi tuvākajā nākotnē plāno atgriezties? To un vēl daudz ko citu uzzināsiet dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule no 22.decembra ik dienu 19:00 TV3 Ziņās un TVPlay!

Visi Latviešu pasaule stāsti tapuši, pateicoties SIA TV3 Latvia uzvarai Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajā konkursā Televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku 2014. gadā.

Lasi vēl