Lojalitātes likums: sūdzības saņemtas jau par trīs skolotājiem

0 Komentāru

Pretrunīgi vērtētie lojalitātes grozījumi spēkā stājās no 1. janvāra, bet kopš šā mācību gada sākuma saņemti jau trīs iesniegumi par iespējami nelojāliem skolotājiem.

Pirmajā gadījumā kāda skolēna vecāki bija sūdzējušies, ka skolotājs stundas laikā kritizējis valdību. Izglītības kvalitātes valsts dienestam sākot pārbaudi, atklājies, ka tā nav bijusi konstruktīva kritika, bet lamāšanās. Skolas direktorei uzdots izvērtēt, vai pedagoga rīcība ir bijusi ētiska.

Otrajā sūdzībā tika pausts, ka kāda skola ar direktori priekšgalā paužot pretvalstisku attieksmi. Tas nepierādījās, bet atklājās, ka skolas audzēkņi vāji pārzina latviešu valodu.

Savukārt trešajā gadījumā konstatēts, ka mācībās lietotas Krievijā izdodas vēstures grāmatas, kas nav atļauts, kā arī vēsture pasniegta krieviski.

Gatavojot grozījumus, pedagogi tiem pretojās, norādot, ka jaunās likuma normas atgādina cenzūru, turklāt nav skaidri definēts, kā izmērīt lojalitāti. Skolotāji pauž, ka saņemtās sūdzības šīs bažas apstiprina.

Izglītības kvalitātes valsts dienests gan apgalvo, ka ar lojalitātes definējumu problēmu neesot – ja pedagogs vadās pēc Satversmē noteiktajām pamatvērtībām, cienot latviešu valodu, valsts simbolus un Latvijas teritoriju kā nedalāmu, problēmām ar lojalitāti nevajadzētu būt.

Foto

 

0 Komentāru