LNT viesojas pie ģimenes, kura jau trīs gadus audzina trīnītes

1 komentārs
LNT viesojas pie ģimenes, kura jau trīs gadus audzina trīnītes
FOTO: LETA

Viena gaidītā bērniņa vietā – trīs. Tādu brīdi šogad piedzīvojušas piecas ģimenes – vēl decembrī Latvijā pasaulē nāca vienas no šī gada trīnītēm. LNT Ziņu dienests noslēdzot gadu gribēja noskaidrot kā aug tās trejmeitiņas, kas dzima 2011.gadā un arī bija vienas no tā gada piecu trīnīšu pulka.

Pirms trīs gadiem jelgavnieku Ķergalvju saime vienā dienā no 4 cilvēku ģimenes kļuva par 7 cilvēku ģimeni, jo piedzima trīnītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trīnītes Maija, Marta un Māra dzima priekšlaikus, taču neskatoties uz to, attīstījās neparasti strauji un 3 mēnešu vecumā Maija pat vēlās. Toreiz Inga atzina, ka saglabāt optimismu un nepazaudēt sevi, kad vienā rāvienā ģimenes rūpes pieaugušas vairākkārt, ļauj pieredze, kas gūta, audzinot tolaik 6 un 8 gadus vecos dēlus Arti un Jāni. To, ka gaidāmi trīnīši, ģimene uzzināja grūtniecības 14. nedēļā.

”Tā sajūta, ka krīti no viena mākoņa uz otru. Tad es sāku dikti raudāt no prieka un teicu, ak Dievs. Daktere teica, ka jā, tas tiešām ir Dieva darbs. Tā eiforija nepārgāja. Šoks iestājās tikai tad, kad atbraucu mājās no slimnīcas, vīrs otrajā naktī nebija mājās un tad man nācās padomāt, kā ar to visu tikt galā,” stāsta piecu bērnu māmiņa Inga.

Nu jau dzīve ar pieciem bērniem ir ģimenes ikdiena. Viņi LNT komandu sagaida nepilnā sastāvā – tētis Uldis ir tālbraucējs un arī šoreiz, tāpat kā pirms 3 gadiem – devies ceļā. Toties ciemos ieradušies lielākie palīgi rūpēs par bērniem – vīra vecāki. Trejmeitiņas kopš pusotra gada vecuma iet bērnudārzā. Brāļi mācās skolā, turklāt ir profesionāli hokejisti.

Jaunākais brālis Artis izrāda medaļas. Lielākoties tās ir vecākā brāļa Jāņa kontā, bet viena tikusi arī Artim, kuram šī ir pirmā sezona uz laukuma. Nu jau arī māsas prasot, lai tām māca slidot.

Brāļi ar māsām sadzīvo labi, taču reizēm trīnīšu mafija apvienojas, lai panāktu savu.

”Katra ar savu raksturiņu, brāļi arī no viņām dabūjuši trūkties, jo triju spēks – tas ir spēks. Ja kaut ko vajadzēs (smejas). Jaunākais brālis pat ir mucis prom uz tualeti un ieslēdzies,” stāsta mamma.

Dažkārt bērniem grūti sadalīt mammu, tomēr viņa atrod laiku katram.

Māmiņa Inga atklāj, ka grūtākais ģimenei bijis trīnīšu pirmais dzīves pusgads, bet nu jau viss iegājis sliedēs. Vislielākais atbalsts joprojām ir tuvinieki, bet daudz palīdz arī pašvaldība. Vecmāmiņa Mirdza, kas ir skolotāja, saņem pašvaldības atbalstu, strādājot kā bērnu auklīte. Ģimenei piešķirta kompensācija transporta izdevumiem un līdz meiteņu 3 gadu vecumam tiuka apmaksāta mašīnas degvielu. Bērniem arī tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana bērnudārzā un skolā. Viss, kas vajadzīgs, mums ir, saka Inga.

Šis gads ģimenei bijis ļoti aktīvs turklāt Inga atsāka strādāt – pirmais mēnesis paskrējis kā vāveres ritenī.

Ģimene joprojām mitinās nelielā trīsistabu dzīvoklī Jelgavā, taču pamazām vietas sāk pietrūkt un Ķergalvji sapņo par lielāku mājokli.

Tomēr Inga ir noskaņota pozitīvi un saka, ka tic augstākajiem spēkiem un tam, ka vajadzīgajā laikā būs gan padoms, gan problēmu risinājums. Bet stipra ģimene sākas ar saknēm. Vecvecāki Mirdza un Mārtiņš ir kopā jau 43 gadus, viņu pieredze ir zelta vērta, tāpēc mums atliek vien pievienoties viņu novēlējumam.

TOP komentāri

  • sieviete
    0 0 0

    sieviete

    kāds ir Ventspils nov.Tārgales pag.ģimenes ārsta Baiba Grike ļoti pavirši strādāt,nenovērot cilvēki veselības!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl