LNT skatītāji rāda, kā simtgade svinēta citviet Latvijā un ārzemēs

0 Komentāru
LNT skatītāji rāda, kā simtgade svinēta citviet Latvijā un ārzemēs
PUBLICITĀTES FOTO

Īpašas tortes, sirsnīgi sveicieni, mīļas domas, pelde jūrā, simtgades loms svētku galdam – tik raibi Latvijā un ārpus tās svinējuši lieli un mazi. Ar sociālā tīkla “WhatsApp” lietotnes starpniecību ļaudis no Latvijas un ārpus tās robežām ļāvuši ielūkoties, kā tad viņi sagaidījuši valsts apaļo jubileju.

Latvijas dzimšanas dienu patriotiskā un svinīgā gaisotnē lieli un mazi svinējuši gan mājās, gan ārpus tās. Valmieras Viestura vidusskolas skolēni sēdās kopā pie svinīgi klāta galda, par kopā būšanu LNT ziņoja arī Zvejniekciema vidusskolas skolēni. Svētkus kopā svinēja ģimenes no Raunas, Jelgavas, Ainažiem.

Dziedot Ulda Stabulnieka dziesmu, ar našķiem un īpašu kliņģeri valsts svētkus sagaidīja atbalsta centrā ģimenēm ar bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem ”Cimdiņš” Ventspilī.

Latvieši mīl ne tikai dziedāt, bet, izrādās, arī cept tortes – valsts dzimšanas dienas svinētāji bija sarūpējuši elpu aizraujošas kūkas un tortes Latvijas kontūrā, rotātas sarkanbaltsarkanās krāsās vai citiem simtgades rotājumiem. Un vēl īpašākas sajūtas svētkus svinēja ģimenēs, kurās kādam kopā ar Latviju arī bija dzimšanas diena.

Gaidot Latvijas simtgadi, Ingrīda no Bikstiem ar vīru pašuva sava pagasta tautastērpus un tajos apbraukāja visus Latvijas galējos punktus. Bet folkloras kopa “Vērtumnieki” pulcēja un modināja svētku rītā Gaiziņkalnā.

Īpašie svētki svinēti arī sportiskā garā, – Dainis pieveicis 10,8 kilometrus Rembates aplī, Jānis Lejiņš Ķīšezerā noķēra divas – aptuveni 10 kilogramus smagas – līdakas, Raits Valters ar domubiedriem peldējās Ventspilī.

Latvijas dzimšanas dienas atzīmēšana bija īpaši arī ģimenes mīluļiem, no kuriem daži tika pie savām svētku rotām.

Latvijas simtgadi atzīmēja plaši arī visā pasaulē – ASV studējošā Gerda Upeniece iemūžinājusi par godu Latvijas dzimšanas dienai ASV pilsētā Portlendā izgaismoto tiltu. Jau ziņots par iespaidīgāko veltījumu – Niagāras ūdenskrituma izgaismošana Latvijas karoga krāsās.

LNT saņēma arī desmitiem citu sveicienu un mīļu vārdu no svinētājiem ne vien Latvijā, bet arī  Lielbritānijā, Norvēģijā.
0 Komentāru