LNT aizsāktajai sarkanbaltsarkano lentīšu tradīcijai – 10 gadu

Komentāri
LNT aizsāktajai sarkanbaltsarkano lentīšu tradīcijai – 10 gadu
Lauris Vīksne / f64

Šogad aprit tieši 10 gadu kopš LNT aizsāka tradīciju ar sarkanbaltsarkano lentīšu piespraušanu pie apģērba Patriotu nedēļas ietvaros, aicinot sajust prieku un lepnumu par Latviju, un, tuvojoties valsts gadadienai, kanāls LNT ir sarūpējis skatītājiem īpašu svētku nedēļas programmu.

Šogad tā ietver ne tikai iemīļotajās tiešraižu pārraides no krastmalas, bet arī daudzveidīgu kultūras un izklaides piedāvājumu.

Kristīne Garklāva, kura kopā ar Māri Grigali arī šogad vadīs tiešraides Patriotu nedēļas laikā, ar lepnumu atceras sarkanbaltsarkanas lentītes tradīcijas aizsākšanos: “Man ir prieks, ka varēju būt klāt laikā, kad šī tradīcija tikai dzima un arī visus šos gadus sekot līdzi, ka tā turpina dzīvot visu Patriotu nedēļas laikā. Katru reizi būt kopā ar krastmalā atnākušajiem cilvēkiem šajā svētku nedēļa ir īpaši emocionāls notikums, tāda vārdos pat grūti aprakstāma saikne. Mīlestību pret savu zemi jau ir arī grūti vārdos aprakstīt. Tā ir jājūt sirdī.”

Aizsākot Patriotu nedēļu, plkst. 21.05 LNT ar Kristīni Garklāvu un Māri Grigali vēstīs par cilvēkiem, kuri ik dienu gādā par mūsu valsts drošību, un tiešraidē aicinās sekot līdzi Lāčplēša dienas svinībām krastmalā, kas ne tikai ienesīs svētku sajūtu katrās mājās, bet ar savu sirsnību un kopības sajūtu spēs iedvesmot un stiprināt pārliecību par mūsu stipro tautu.

18.novembrī kanālu LNT piepildīs daudzveidīga kultūras un izklaides programma. Visas svētku programmas garumā, LNT iepazīstinās un leposies ar daudzpusīgiem Latvijas jauniešiem, kuru sasniegumi ir nesuši Latvijas vārdu pasaulē.

Plkst. 11.05 LNT skatītājus priecēs ar Latvijas dzimšanas dienas koncertu “Latvijas spēka dziesmas”, turpinās ar latviešu zelta kino klasiku “Vella kalpi” abām filmām un plkst. 17.00 aicinās noskatīties visas “Atklāj Latgolu” kopā ar Kristapu Rasimu epizodes. Vakarā plkst. 21.10 būs skatāma traģikomiskās dziesmuspēles “Tobāgo!” atjaunotās versijas pirmizrāde. Vērā ņemams fakts, ka savulaik skatītāju tik iemīļotā izrāde Dailes teātrī tika spēlēta sešas sezonas, parādot to vairāk nekā 120 reižu.

Tāpat ikviens ir aicināts pieslēgties tiešraidē svētku uguņošanai krastmalā, kura kā ierasts priecē tūkstošiem skatītāju. Kā veselīgs nacionālās pašapziņas vitamīns Patriotu nedēļu 20.novembrī plkst. 21.10 noslēgs viena no skatītākajām Latvijas jauno laiku spēlfilmām – režisora Aigara Graubas “Sapņu komanda 1935”.

Lai patīkami svētki kopā ar Patriotu nedēļu no 11. līdz  20.novembrim kanālā LNT!

Lasi vēl