LM rosina sniegt papildu pārtikas atbalstu zemu ienākumu mājsaimniecībām

0 Komentāru
LM rosina sniegt papildu pārtikas atbalstu zemu ienākumu mājsaimniecībām
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Katram cilvēkam zemu ienākumu mājsaimniecībā no 1.oktobra līdz gada beigām būs iespēja saņemt papildu pārtikas komplektu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta sniegšanas vietā.

To paredz valdības apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020.gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi”.

Labklājības ministrijā informēja, ka ir palielināts arī pārtikas daudzums vienas maltītes pagatavošanai zupas virtuvju apmeklētājiem.

Gatis Eglītis (JKP), uzsver labklājības ministrs

“Laikā, kad tā saucamajā rietumu kultūrā, tostarp Latvijā bieži dzirdam par centieniem ēst mazāk un uzturēt slaido līniju, mēs varam viegli piemirst, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kuriem ikdienas maltīšu nodrošināšana ir grūtību pilna. Labklājības ministrijā iestājamies par visdažādāko cilvēku atbalstu grūtos brīžos, tāpēc esmu jo īpaši gandarīts, ka esam palielinājuši pārtikas paku daudzumu un porcijas zupas virtuvēm, kas ir nozīmīgs atbalsts trūkumā nonākušiem cilvēkiem.”

Saņemot papildu pārtikas komplektu, ir jāuzrāda derīga pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa par atbilstību trūcīgās mājsaimniecības statusam vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (ar ienākumiem 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 eiro), vai arī krīzes situācijā nonākušās mājsaimniecības statusam.

Pēc Labklājības ministrijas paustā, patlaban 26 partnerorganizācijas (nevalstiskās organizācijas, reliģiskas organizācijas, pašvaldības, pašvaldību sociālie dienesti) visā Latvijā nodrošina Eiropas Atbalsta fonda atbalsta paku izdali 446 vietā un izsniedz gatavas maltītes 29 zupas virtuvēs.

0 Komentāru