LM: Aizvien ļoti daudziem bērniem nav iespējas augt ģimenē

Komentāri
LM: Aizvien ļoti daudziem bērniem nav iespējas augt ģimenē
FOTO: Flickr

Nozīmīgs darbs īstenots bērnu veselības, izglītības, tiesību aizsardzības jomā, tomēr nepieciešama turpmāka pilnveide, lai panāktu tālāku bērnu stāvokļa uzlabojumu, liecina Labklājības ministrijas (LM) Pārskatā par bērnu stāvokli Latvijā 2013.gadā apkopotā informācija.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem ir esošās ārpusģimenes aprūpes sistēmas pilnveidošana, jo vēl aizvien ļoti daudziem bērniem nav iespējas augt ģimenē. Jāstiprina arī bērna bioloģiskās ģimenes spējas rūpēties par bērnu.
Ārpusģimenes aprūpes institūcijās 2013.gadā atradās 1760 bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot ar 2012.gadu, bērnu skaits, kuri dzīvo institūcijās, samazinājies par 129 bērniem (bērnu skaits institūcijās 2012.gadā – 1889). Savukārt ārpusģimenes aprūpē kopumā atradās 7967 bērni, kas ir par 128 bērniem mazāk nekā 2012.gadā (bērnu skaits ārpusģimenes aprūpē 2012.gadā – 8095).

Samazinās arī bērnu izdarītie likumpārkāpumi, taču aktualitāti nav zaudējis jautājums par atbalsta pilnveidi bērniem, kuri ir izdarījuši likumpārkāpumus vai kuriem ir paaugstināts risks, ka nākotnē bērni, iespējams, tos izdarīs. Nereti jautājums, kā bērnus audzināt un padarīt likumpaklausīgus, tiek atstātsvecāku ziņā, tomēr arī vecākiem ir svarīgi saņemt palīdzību, lai bērnu audzināšanas darbs būtu sekmīgs.

Savukārt palielinās veselo jaundzimušo skaits, arī viena gada vecumu sasniegušo bērnu grupā praktiski veselo bērnu īpatsvars palielinājies. Tāpat samazinājusies zīdaiņu mirstība (2013.gadā – 4,5 uz 1000 dzimušajiem Latvijā; 2012.gadā – 6,4 uz 1000 dzimušajiem Latvijā).

Aizvien aktuāla paliek vardarbības problēma, no kuras ik gadu Latvijā cieš vairāki tūkstoši bērnu. Viens no vardarbības mazināšanas veidiem ir sabiedrības attieksmes maiņa, tāpēc svarīgi realizēt informēšanas pasākumus, sociālās kampaņas, nodrošināt krīzes telefonu, kā arī apmācības par pozitīvām audzināšanas prasmēm.

LM uzsver, ka ieviests valsts finansiālais atbalsts, lai nodrošinātu kvalitatīvus bērnu uzraudzības pakalpojumus, ieviesti arī citi finansiāla atbalsta mehānismi pabalstu un nodokļu atvieglojumu jomā. Veikti būtiski pasākumi, lai uzlabotu veselības pakalpojumu, sniedzot atbalstu jaundzimušo un zīdaiņu veselības aprūpei un uzlabojot atbalstu grūtniecēm un jaunajām māmiņām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl