3 komentāri

Apritējis gads, kopš Latvijā tika uzņemti pirmie seši patvēruma meklētāji, kā to nosaka Eiropas Savienības programma. Tomēr amatpersonas jau iepriekš pieļāvušas, ka noteiktajā laikā visu plānu neizdosies izpildīt.

Uz Latviju gada laikā pārvietoti 207 cilvēki jeb aptuveni 40% no divos gados plānotā. Lielākoties viņi nākuši no Sīrijas, un viņu vidū bijuši drēbnieki, frizieri, skolotāji, finanšu nozares un citu profesiju pārstāvji. Bēgļa statuss piešķirts tikai desmit cilvēkiem, bet 115 patvēruma meklētāji saņēmuši alternatīvo statusu.

Gada laikā atklājušās arī dažādas problēmas. Statusa saņēmējiem ir grūti atrast darbu un mājokli, tāpēc viņi pamet Latviju labākas dzīves meklējumos. Šie cilvēki arī ārpus Latvijas turpina saņemt pabalstu, bet likuma izmaiņas, lai to ierobežotu, vēl nav pieņemtas. Nav arī palielināts sākotnējais pabalsts tā, lai viņi varētu īrēt dzīvesvietu.

Vērtējot, kā Latvijai gada laikā veicies ar patvēruma meklētāju pārvietošanu, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kuras vadībā tapa bēgļu uzņemšanas plāns, uzskata, ka sekmīgi noritējusi patvēruma meklētāju atlasīšana bēgļu nometnēs un starptautiskās aizsardzības statusa piešķiršana. Taču bēgļu integrācijas plāns nestrādā, jo pārvietotajām personām ir neiespējami noīrēt mājvietu.

Kopumā Eiropas Savienība bija plānojusi no Itālijas un Grieķijas nometnēm līdz 2017. gada septembrim pārvietot 160 000 cilvēku, tomēr jaunākie dati liecina, ka uzņemti tikai nepilni 12 000 jeb 7%. Vēl daļa cilvēku uz citām Eiropas valstīm pārvietoti no Turcijas.

TOP komentāri

 • Linda
  0 0 0

  Linda

  Smiekligi...atrast darbu tas ir pedejais ko vini sai saule gribetu...
  Viniem musu planpratini ir gadajusi darbu,bet tie ""stradat gribosie"" pec piecam minutem bega no darba ka velni no sveta udens!
  Naudu,naudu un velreiz naudu par baltu neko...tas ir tas del ka sie lautini te ir ieradusies!!!!
 • Kate
  0 0 0

  Kate

  Skauz ka apnjeemiigaaki kaa letinji?Gribas lakatainos ?Ar tiem ar ko kopaa augaat nevarat sadziivot...negribat atpalikt no citaam zemeem terorisma upuru skaitaa?Jaapriecaajas ka vinji negrib palikt...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl