Lizumā dzīvo laimīgākie cilvēki Latvijā! Uzzini, kāpēc!

7 komentāri

Cilvēkus, kuri ir apmierināti ar dzīvi un laimīgi, sastopam retāk nekā gribētu, bet Lizumā rodas sajūta, ka visi cilvēki tā domā – tā trešdien, 4.maijā, vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Lizumā dzīvo nepilns pusotrs tūkstotis cilvēku, un viņi paši sevi ar lepnumu un mazliet ar smaidu sauc par Vidzemes Ventspili.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Pašlepni, ar pietiekami augstu pašapziņu, ar augstām prasībām. Varbūt arī tas ir dzinulis, kādēļ vajag darīt kaut ko un nesēdēt pašapmierinātībā. Tā ir arī ar uzņēmumiem – visu laiku Avoti meklē iespējas attīstīties. Arī Dimdiņi – cik kāpostu veidu vien! Tā ir attīstība un nestāvēšana uz vietas. Nezinu, vai Dievs devis labu vietu Lizumam, bet te ir tiešām ļoti radoši cilvēki,” vērtēja Lizuma vidusskolas direktore Irēna Ābeltiņa.

Vēstures skolotājs Sandris Rakauskis, kurš pabeidzis vēstures studijas un iestājies izglītības programmā Iespējamā misija, savukārt stāstīja, ka viņam bija iespēja palikt Lizumā divus gadus, bet viņš palicis ilgāk.

”Dzīvoju jau sesto gadu. Kādēļ es esmu šeit šos sešus gadus? Tas ir pavisam vienkāršs jautājums – šeit es saredzēju izaugsmes iespējas savai profesionalitātei, līdz ar to es redzu šeit iespējas arī jauniem cilvēkiem darīt lietas. Man patīk, ka Lizums ir attīstīts un šeit ir kustība, tas nav lauku reģions, kas ir pamiris klusumā bez jauniešiem,” stāstīja skolotājs.

Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars vērtēja, ka viss sākas no ceļa. ”Ja nav laba ceļa, tad nebūs nekā. Tā pirmā iecere uzņēmējam bija būvēt tajā vietā uzņēmumu, bet pagasta ceļš ir ļoti švaks, tajā vietā ir 900 metri nebraucams asfalts. Pagasta padome paņēma priekš tā laika milzīgu kredītu, uzlēja asfaltu un tagad ir monstrs ražotājs. Ja izdotos ar tādu domu visiem dzīvot, vienam otru pabalstot, tad tās lietas aizietu,” norādīja Aigars.

Mēbeļu ražotne Avoti SWF nodrošina teju pusi no Lizumā esošajām darba vietām. Uzņēmums ražo mēbeles IKEA, ir vēl citi mazāki pircēji Anglijā un Vācijā. Visa produkcija tiekot eksportēta. Patlaban vēl divos projektos – koģenerācijas stacijā un granulu rūpnīcā – tiek ieguldīti vēl aptuveni 25 miljoni eiro. Daudzi lizumieši pieliek roku arī kāpostu štovēšanā, ko pazīstam kā ”Dimdiņkāpostus”. Un tieši Lizumā ir arī Skrīveru saldumu mājvieta.

Kamēr daudz kur Latvijā tiek domāts par skolu slēgšanu mazā skolēnu skaita dēļ, Lizumā tiek risināts bērnudārza jautājums, jo lizumiešu kļūst tikai vairāk.

”Es ļoti lepojos, ka dzīvoju Lizumā. Uzņēmējdarbība un attīstība, man tas viss ļoti patīk. Vienīgais trūkums, kas ir Lizumā jaunajām māmiņām, ir bērnudārza neesamība, ko šobrīd taisās risināt. Bet nu tas ir vienīgais trūkums, kas ir Lizumā,” atzina Lizuma iedzīvotāja, jaunā māmiņa Ilva.

Arī šai problēmai risinājums jau ir atrasts, turklāt – Lizuma garā. Bērnu grupiņa tiek pielāgota uzņēmēju vajadzībām – ja uzņēmējs sāk darbu plkst.7 no rīta, tad ir iespēja bērnu plkst.6.30 no rīta atvest. Ja darbs beidzas plkst.1 naktī, tad arī bērnudārzs pielāgojas un ir iespēja izņemt bērnu pēc vajadzības.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • Evita
 • Jānis
  +4 +4 0

  Jānis

  Par ilgiem laikiem Lizums tiek pozitīvi atainots valsts televīzijā. Prieks skatīties.
 • Darling:)
  +3 +3 0

  Darling:)

  Kas kaut ko dara, tam arī būs! No vaimanām nekad nekas nemainās! Darbs ir gods!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl