3 komentāri

Līdz jaunajam mācību gadam atlikušas vien 17 dienas, bet pedagogiem vēl nav īstas skaidrības par mācību procesu un algām – tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Izglītības un zinātnes ministrija solījusi 18. augustā sniegt plašāku informāciju par izmaiņām mācību procesā. Vanaga norāda, ka divas nedēļas pirms mācību gada uzzināt jaunumus, kas saistās ar mācību procesu, nav normāli.

Tāpat LIZDA vadītāja vērsa uzmanību, ka jau vairākus gadus pedagogi var tikai nojaust, kāds atalgojums viņus sagaida. Tas ir saistīts ar principu “nauda seko skolēnam”, jo pēc mācību gada sākuma tiek veiktas pēdējās korekcijas.

Kā zināms, iepriekš ir izskanējusi arī ideja pagarināt mācību gadu, kas gan nav guvusi viennozīmīgu reakciju skolotāju vidū. LIZDA vadītāja norāda, ka, vērtējot ieceri pagarināt mācību gadu, skolotāji ir drīzāk “pret” nekā “par”.

TOP komentāri

 • izlasīju E-KLASE.LV komentāros
  +6 +6 0

  izlasīju E-KLASE.LV komentāros

  LIZDA ir tikai dekoratīva iestāde, lai spēlētu demokrātiju. Ja LIZDA vadība kategoriski pieprasītu regulāri nemainīt skolotāju algu aprēķināšanu u.tml. " 5 minūtes pirms" septembra , tad arī IZM to būtu spiesta ievērot .
 • Veiksmi Šadurskim!
  +6 +4 -2

  Veiksmi Šadurskim!

  Neizdomāta situācija - 2017.gada izlaidums kādā Latvijas internātskolā - uz skatuves direktore un 5 vietnieki, pamatskolas absolventu skaitliski mazāk nekā skolas administrācijas. Skolēnu skaits skolā - nedaudz vairāk kā 70, skolotāju - vairāk kā 40, tehnisko darbinieku arī vairāk kā 40. Skolotāji neapmierināti - nav slodzes, netiek maksāts par gatavošanos stundām, bet projām neiet, jo reāli nav konkurētspējīgi ar gados jaunākajiem vispārizglītojošo skolu skolotājiem. Atlaist arī nevar - mazāk kā 5 gadi līdz pensijai praktiski 1/2 skolotāju. Mazā bezizeja, tikai skolas administrācija "rullē". Veiksmi Šadurskim!
 • Velga Alondere
  +2 +2 0

  Velga Alondere

  Nav laika domat par skolotaju algam, jo jadoma ka pasiem palielinat,kautgan tur jau viss ieprieks izdomats un automatiski palielinas par iespaidiam summam,kinas abeci jau uztaisa parejiem lai palielinatu algu,pasiem zviks un klat ir sekundes laika bez domasanas garas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl