Kāds vīrietis Rīgā sarūpējis sievai ekstravagantu pārsteigumu! Cik viegli Latvijā iespējams uz reklāmas stendiem izvietot apsveikumus?

17 komentāri

Jau vairākas dienas vienā no Vecrīgas centrālajiem laukumiem un citviet pilsētā uz reklāmu stendiem redzams kāds apsveikums, kas radījis plašu diskusiju un neviennozīmīgu vērtējumu. 

Šoreiz tā neesot reklāmas kampaņa, bet tiešām īsts apsveikums, kurā vīrs sievai dzimšanas dienā vēl daudz laimes un atzīstas mīlestībā. Citviet pasaulē jūtu izpaušana šādā veidā nav nekas jauns.

“Liza, daudz laimes dzimšanas dienā! Es Tevi mīlu! Tavs vīrs!” – milzīgs reklāmas baneris ar šādu uzrakstu latviešu un krievu valodā jau vairākas dienas rotā ēkas brandmūri Vecrīgā, Līvu laukumā. “JCDecaux” reklāmas aģentūras vadītāja apstiprina, ka lielo plakātu ar apsveikumu pasūtīja kāds kungs no Krievijas, kurš šādā veidā vēlējās paust savas jūtas. Reklāmas laukums Vecrīgā un kolonnas Merķeļa ielā izvēlētas, jo tas ir maršruts, pa kuru apsveiktā sieviete pārvietojas. Aģentūras vadītāja norāda, ka apsveikuma pasūtītājs ar iznākumu ir apmierināts.

Jeļena Brokāne
“JCDecaux” direktore

Reakcija no kunga bija tāda, ka sieva ir pamanījusi. Viņa bija pārsteigta ļoti, visi kolēģi bija ieraudzījuši uzreiz pirmajā dienā.

Reklāmas aģentūras vadītāja norāda, ka šis ir vērienīgākais šāda veida apsveikums. Līdzīgi ir bijuši iepriekš, taču krietni pieticīgāki un arī pasūtītāja motivācija bijusi citāda.

Jeļena Brokāne
“JCDecaux” direktore

Ir mums tādas kampaņas bijušas, bet pamatā bija vīrieši, kas ir kaut ko nogrēkojušies un grib pievērst uzmanību savām meitenēm, vai līgavaiņa atzīšanās mīlestībā, bet šeit tiešām vīrs, kungs gribēja apsveikt savu sievu, man liekas tas ir kolosāli.

Iepazīstoties ar “JCDecaux” reklāmas izcenojumiem, aptuvenas lielā plakāta un 10 gaismas kolonnu izmaksas varētu būt ap 7000 līdz 8000 eiro nedēļā.

Reklāmas eksperts Andris Blaka norāda, ka lielajā kaimiņzemē šādi apsveikumi nevienu vairs nepārsteidz. Viņaprāt, tas, ka Latvijā tādus var redzēt reti, nav naudas jautājums, bet gan mentalitāte, kas Latvijā ir ziemeļnieciska. Taču tas nenozīmē, ka arī pie mums iedzīvotāji šādu apsveikumu vispār nav. Kā piemēru Andris Blaka min kāda šveicieša pasūtītu reklāmu uz viena stenda pie Vecrīgas. Tajā viens kungs vēlējās savam draugam no Lietuvas uzlabot garastāvokli pēc pārdzīvotas šķiršanās, atrodot viņam jaunu meiteni.

Andris Blaka
Reklāmas eksperts

Izvietoja tur reklāmu, ka es esmu foršs džeks no Lietuvas, būšu Rīgā nākamnedēļ tad un tad, tikos un tikos, un, ja jūs – Rīgas meitenes gribat iepazīties, tad nāciet piektdien uz Doma laukuma kafejnīcu. Reklāma nostrādāja.

Taču bieži vien gadās, ka nevainīgi apsveikumi patiesībā vēlāk izrādās slēptas reklāmas kampaņas.

Andris Blaka
Reklāmas eksperts

Redzot šādu reklāmu, uzreiz ir aizdomas, vai tik nav kārtējais “Meteorīts”. Es vēl nedodu ne pieci, ka tā varētu arī būt šoreiz, vienīgi dizains dara uzmanīgu, varbūt tā nav reklāmas kampaņa.

Reklāmas kampaņu saturu uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Viņi kontrolē, vai reklāmas nav maldinošas, vai tās neaicina uz rasu naidu un vardarbību, taču tas attiecas tikai uz komercreklāmām. Šādus apsveikumus vai kāda cita veida nekomerciālu reklāmu uzrauga policija, bet valodas jautājumus uzrauga pašvaldības un valsts valodas centrs. Tāpēc arī Liza ir apsveikta divās valodās.

TOP komentāri

 • Auda Fjodorova
  +5 +5 0

  Auda Fjodorova

  Es domāju tas tādēļ, ka valsts valoda ir latviešu un pasūtītāja dzimtà valoda - krievu. Nevar būt reklāma citā valodā kā vien latviešu.🤔
 • Kārlis Kristapsons
  +4 +3 -1

  Kārlis Kristapsons

  nedrīkst tikai krieviski, ja vēlas krievu valodā rakstit, tad obligāti jābūt arī latviešu valodā
 • hartijs
  +3 +3 0

  hartijs

  .....nav naudas jautājums...., Nu ir gan! Es labprāt savai mīļotajai šādi izteiktos, bet lielas liekas naudiņas nav.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl