Komentāri

Tuvojoties Ziemassvētkiem, īpaša egle šogad uzstādīta Rīgā, Līvu laukumā. Egle ir 13 metrus augsta savdabīga koka instalācija, kas gatavota no ēvelētiem egles dēļiem. Un ierasto bumbiņu, virteņu vai citu spīdekļu vietā tā rotāta ar 60 Latvijā kaltiem lukturiem. Lukturos ievietotas sveces, kas deg līdz pat 10 dienām. Tieši šie spīdošie lukturi ļauj cilvēkiem iztēloties, kādas izskatījās pilsētu egles agrāk.

Tautā klejo stāsts, ka tieši Rīga patentējusi egli kā Ziemassvētku rotu un simbolu. Un, ja mēs tam ticam, tad vēl jo krāšņāku šo stāstu padara tas, ka nu mums ir arī šāda saliekama koka egle ar lukturiem zaros, kas ne vien priecē acis, bet reize ir arī gan vienkārša, gan senlaicīga, gan mūsdienīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Instalācijas autors Agris Samēvics klusībā cer, ka šī egle rotās Vecrīgu arī pēc Ziemassvētkiem un Jaunā gada.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl