Lipmans atkārtoti noliedz ieinteresētību līdzdalībā vai investīcijās “Olainfarm”

0 Komentāru
Lipmans atkārtoti noliedz ieinteresētību līdzdalībā vai investīcijās “Olainfarm”
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Zāļu ražotāja AS “Grindeks” līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans atkārtoti noliedz ieinteresētību līdzdalībā vai investīcijās zāļu ražotājā AS “Olainfarm”, jo uzņēmums nav viņa interešu lokā, teikts Lipmana paziņojumā medijiem.

“Pusgada laikā, kopš man iepriekšējo reizi saistībā ar nepamatotiem publiskiem pieņēmumiem nācās sniegt šādu paziņojumu, nekas nav mainījies. Mani nākotnes plāni ir saistīti ar “Grindeks”, kas pašlaik strauji attīstās,” paziņojumā uzsver Lipmans.

Tostarp viņš norāda, ka pirms nepilniem trim mēnešiem “Grindeks” noslēdza Slovākijas farmācijas uzņēmuma “HBM Pharma” iegādes darījumu 18,2 miljonu eiro apmērā. Tādējādi šobrīd “Grindeks” koncernā ietilpst kopumā trīs farmācijas meitasuzņēmumi – arī AS “Tallinas farmaceitiskā rūpnīca” un AS “Kalceks”.

“Līdz ar to manai darbībai ir tikai viena stratēģiskā prioritāte – rūpēties par “Grindeks” koncerna tālāku veiksmīgu attīstību. Domāju, ka nav aiz kalniem brīdis, kad tas sasniegs 300 miljonu eiro gada apgrozījumu,” skaidro Lipmans.

Saistībā ar publiskajā telpā izskanējušajiem pieņēmumiem Lipmans vēlreiz uzsver, ka ar advokātu biroju “Rebenoks & Vilders” sadarbojas jau ilgāku laiku un šī advokātu biroja pārstāvji Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, kuri iecelti “Olainfarm” padomē, veiksmīgi pārstāv viņa intereses tiesvedībās, kas saistītas ar AS “Grindeks”.

Lipmans sacīja, ka sadarbība nekādā veidā nav un nevar būt saistīta ar biroja līdzdalību citās lietās un citu klientu interešu pārstāvēšanu. “Kā zināms, šim respektablajam birojam ir daudz nozīmīgu klientu, taču tikai sazvērestību teoriju cienītāji, kam svarīgi skaļi paziņojumi, bet ne konkrēti fakti, spēj sasaistīt kopā dažādas lietas un atšķirīgus klientus,” teica Lipmans.

Iepriekš TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Krieķis un Rebenoks bija Lipmana pārstāvji strīdā ar “Liepājas metalurga” īpašniekiem, kā arī viņi turpina pārstāvēt Lipmanu tiesvedībā ar “Grindeks” mazākuma akcionāriem. Krieķis ir arī valdes loceklis Lipmanam piederošā uzņēmumā “Gesil Limited”. Turklāt iepriekš viņš pārstāvēja Valērija Maligina atraitnes Elīnas Maliginas intereses.

Lipmans raidījumam norādīja, ka viņam nav laika runāt, bet viņš jau zinot, par ko ir runa un “tas ir viss muļķības”. Lūgts precizēt, vai runā par “Olainfarm”, viņš atbildēja apstiprinoši.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 4.septembrī “Olainfarm” akcionāru sapulcē tika veiktas izmaiņas kompānijas padomē – atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpina Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā tika iecelts Rebenoks (padomes priekšsēdētāja amatā), Krieķis un Daina Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpina Irina Maligina un Signe Baldere-Sildedze.

Tāpat veiktas izmaiņas kompānijas valdē, no kuras atsaukts valdes loceklis Lauris Macijevskis. Viņa vietā iecelta “SEB bankas” Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle.
0 Komentāru