Linkaits: Sākot atcelt Covid-19 ierobežošanas pasākumus, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas

30 komentāri
Linkaits: Sākot atcelt Covid-19 ierobežošanas pasākumus, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Sākoties Covid-19 ierobežošanai noteikto prasību atcelšanai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas, liecina satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) ieraksts šodien mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

“Šodien bija produktīvas pārrunas transporta nozarei ar Veselības ministriju par pakāpenisku iziešanu no Covid-19 ierobežojumiem,” raksta ministrs, norādot, ka, “atsākoties burzmai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas”.

Jau ziņots, ka kopš 27. marta pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem noteikti piesardzības pasākumi ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā.

Lasi vēl – Infektologs Dumpis patlaban neredz nepieciešamību visiem iedzīvotājiem publiskās vietās valkāt sejas maskas

Pasažieru pārvadātājiem ir uzdots ierobežot vienā braucienā atļauto pasažieru skaitu, piemēram, autobusu pārvadājumos, kuros tiek pārdots noteikts skaits biļešu, tās pārdot ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita. Tāpat pārvadātājam ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.

Savukārt pasažieriem ir noteikts izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos.

Ārkārtējā situācija Covid-19 ierobežošanai pašreiz Latvijā noteikta līdz 12. maijam.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!