Linkaits: Daugavpils straujiem soļiem virzās kvalitatīva sabiedriskā transporta virzienā

Pievienot komentāru
Linkaits: Daugavpils straujiem soļiem virzās kvalitatīva sabiedriskā transporta virzienā
ZANE BITERE, LETA

Daugavpils straujiem soļiem virzās kvalitatīva sabiedriskā transporta virzienā, pēc reģionālās Pļaviņās un tikšanās ar Pļaviņu novada domes priekšsēdētāju Aigaru Luksu pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Ilze Salna atgādināja, ka valdība piešķīrusi papildu līdzekļus Daugavpilij 12 jaunu tramvaja vagonu un 35 saspiestās dabasgāzes autobusu iegādei, kas  nodrošinās labākas kvalitātes un videi draudzīgāku sabiedriskā transporta pakalpojumu pilsētā, labākus darba apstākļus tramvaju un autobusu vadītājiem, kā arī pilsētai ļaus ietaupīt līdzekļus jauno transportlīdzekļu ekspluatācijai un remontdarbiem.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

“Daugavpils straujiem soļiem iet kvalitatīva sabiedriskā transporta virzienā. Stratēģiskais lēmums nomainīt uzreiz vairāk nekā pusi no pilsētas autobusu parka uz CNG (transportlīdzekļi, kas darbojas ar saspiesto dabasgāzi) autobusiem, ne tikai rekonstruēt vecos tramvaju maršrutus, bet veidot arī jaunus savienojumus, sniegs pilsētai vairākus ieguvumus vienlaikus – gan ekonomiju pašvaldības budžetā, gan piesaistītus jaunus pasažierus sabiedriskajam transportam.

Satiksmes ministrijā (SM) atgādināja, ka CNG autobusu parks būs ieguvums arī uzņēmējiem un citiem interesentiem, kuri vēlēsies izmantot videi draudzīgākus CNG transportlīdzekļus, jo līdz ar CNG autobusu iegādi tiks veidota arī CNG uzpildes stacija.

Ar Daugavpils pilsētas mēru Igoru Prelatovu ministrs pārrunāja lielo sabiedriskā transporta attīstības projektu virzību, kā arī nepieciešamību ilgtermiņa plānošanas dokumentos iekļaut otra Daugavas šķērsojuma izbūvi pilsētā, kas ļautu novirzīt no pilsētas centra kravas transportu.

Tāpat ministrs iepazinās ar pašvaldības paveikto Daugavpils Attīstības zonas projekta izstrādē, kas paredz reģionālās lidostas, zinātnes centra un industriālās zonas attīstību.

Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā 2014.-2020. Daugavpils transporta infrastruktūrai piešķirts Eiropas fondu finansējums vairāk nekā 67 miljonu eiro apmērā. Tā ietvaros finansēta jaunas tramvaja līnijas izbūve, esošo līniju pārbūve, astoņu jaunu tramvaju vagonu iegāde, kā arī tiks izbūvēts jauns sliežu savienojums, iegādāti vēl papildus 12 jauni tramvaju vagoni un 35 CNG autobusi.