Linkaits atzinīgi vērtē ES dalībvalstu panākto vienošanos par robežu atvēršanu kontrolētai un drošai ceļošanai

2 komentāri
Linkaits atzinīgi vērtē ES dalībvalstu panākto vienošanos par robežu atvēršanu kontrolētai un drošai ceļošanai
SIPA/SCANPIX

Atzinīgi ir vērtējama Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu panāktā vienošanās, lai atvērtu ES robežas kontrolētai, epidemioloģiski drošai ceļošanai un tādējādi panākts būtisks progress starptautiskās satiksmes atjaunošanai, uzskata satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

SM “Skaties.lv” atgādināja, ka ES Padomes jaunās rekomendācijas paredz iespējas ieceļot ES no trešajām valstīm vakcinētām personām, kuras vismaz 14 dienas pirms ierašanās ES ir pabeigušas vakcināciju pret Covid-19 ar kādu no vakcīnām, kas veikušas Pasaules Veselības organizācijas atzīšanas procedūru.

Grozījumi ES Padomes rekomendācijās par ceļošanu uz un no Eiropas Savienības paredz arī atcelt aizliegumu ceļot nebūtisku iemeslu dēļ un mainīt robežvērtību, pie kuras valsts tiek atzīta par epidemioloģiski drošu. Proti, lai valsti atzītu par drošu, 14 dienu kumulatīvais paziņoto Covid-19 gadījumu rādītājs turpmāk nepārsniegs 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, – pašlaik šis rādītājs ir 25 gadījumi.

Tas nozīmē, ka palielināsies to valstu skaits, no kurām būs atļauts ieceļot Eiropas Savienībā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

“Šie grozījumi ir būtisks solis ceļā uz transporta savienojumu un mobilitātes atjaunošanu, dodot iespēju eiropiešiem ceļot uz un no trešajām valstīm, kā arī Eiropā uzņemt tūristus no citām valstīm, vienlaikus sekojot līdzi epidemioloģiskai situācijai.”

Gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija konkrētajā trešajā valstī pasliktinās, īpaši jaunu vīrusa mutāciju gadījumā, dalībvalstīm ir jāpieņem ātrs lēmums par nepieciešamajiem ierobežojumiem.

Satiksmes ministrs izsaka cerību, ka visas Eiropas Savienības valstis – arī Latvija, kas ES Padomē ir balsojusi par laboto rekomendāciju apstiprināšanu, – iespējami ātri savā nacionālajā regulējumā iestrādās šos ieteikumus, lai nodrošinātu vienotu rīcību Eiropas Savienības telpā un virzītos uz starptautiskās satiksmes atjaunošanu. “Tas radītu gan prognozējamus, vienotus un koordinētus noteikumus tūrisma nozarei, gan ļautu pilnvērtīgi un joprojām droši strādāt transporta uzņēmumiem un savienojumiem,” uzskata Linkaits.

Plānots, ka formālā rekomendāciju apstiprināšanas procedūra ES institūcijās noslēgsies tuvākajās dienās, un pēc tam tās tiks publicētas ES oficiālajā izdevumā.

2 komentāri