Linkaits: Aprīļa vidū varētu notikt atsevišķi repatriācijas reisi

23 komentāri
Linkaits: Aprīļa vidū varētu notikt atsevišķi repatriācijas reisi
PAULA ČURSKTE, LETA

evar izslēgt, ka aprīļa vidū varētu tikt organizēti atsevišķi papildu repatriācijas reisi, trešdien Latvijas pašvaldību savienības konferencē par sabiedrisko transportu un satiksmi ārkārtējās situācijas laikā teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Viņš norādīja, ka repatriācijas reisi pašreiz ir uz laiku apstādināti pēc epidemiologu lūguma un tas vajadzīgs, lai paietu noteiktais karantīnas periods tiem, kuri Latvijā atgriezušies līdz 30.martam.

“Tomēr nevar izslēgt, ka aprīļa vidū šādi reisi varētu atkārtoties,” teica Linkaits, skaidrojot, ka tad kopā ar Autotransporta direkciju tiktu piesaistīti reģionālie pasažieru pārvadātāji repatriēto iedzīvotāju nogādāšanai mājās.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 slimības izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu.

Tostarp ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu. Taču ar satiksmes ministra atļauju var tikt pieļauti izņēmumi un pēdējās pusotras nedēļās Latvijā ielidojuši vairāki desmiti repatriācijas avioreisu, kā arī ienākuši prāmju reisi.

Lasi vēlNo ārvalstīm atgriezušies tautieši nedrīkst pārvietoties ar sabiedrisko transportu