“Linezerā” atklāj Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štābu

0 Komentāru
“Linezerā” atklāj Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štābu
Foto: TV3 Ziņas

Piektdien, 29. jūnijā, Rīgā, nekustamajā īpašumā “Linezers”, notika Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 26.gadadienas un brigādes štāba jaunā izvietojuma atklāšanas svinīgā ceremonija.

Svinīgajā pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), veselības ministre Anda Čakša (ZZS), Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku vadība, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Sandris Gaugers, pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji un citi aicinātie.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Linezers” nekustamo īpašumu Linezera ielā 6 Veselības ministrija (VM) nodeva AM valdījumā šā gada martā.

Kā toreiz norādīja VM, šis nekustamais īpašums vairs netiek izmantots RAKUS pamatfunkcijas nodrošināšanai, kā arī nav nepieciešams citām VM iestādēm un kapitālsabiedrībām, bet AM izteikusi piekrišanu pārņemt to savā valdījumā aizsardzības resora funkciju nodrošināšanai Nacionālo bruņoto spēku atbalsta bāzes attīstībai.

Pēc VM paustā, lai optimizētu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu un efektīvāk izmantot resursus, RAKUS no 2012. līdz 2016.gadam veica virkni pasākumu, lai slēgtu stacionāru “Linezers”. Process ir pabeigs, līdz ar to RAKUS funkciju izpildei nekustamais īpašums nav nepieciešams.

Lai izbeigtu darbību stacionārā “Linezers”, RAKUS stacionārā “Biķernieki” tika izveidota Ķirurģiskās infekcijas klīnika, stacionārā “Gaiļezers” notika operāciju bloka rekonstrukcija, tāpat RAKUS restrukturizēja Latvijas Onkoloģijas centru un optimizēja tā telpu izmantošanu, kas ietvēra arī Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas telpu rekonstrukciju.

0 Komentāru