Limbažos atrodas kāds neparasts muzejs – tajā mākslas darbi veidoti no sudraba

Pievienot komentāru

Limbažos ikvienam iespējams aplūkot, kā izskatās mākslas darbi, kas veidoti no sudraba. Tur atrodas Baltijā vienīgais “Dzīvā sudraba muzejs”. 

“Dzīvā sudraba muzejs” ir bagāts ar unikāliem, kā arī krāšņiem mākslinieka un sudraba meistara Oļega Auzera darbiem.

Sudraba meistara pirmais mākslas darbs bijis buru kuģis – to viņš sešu gadu vecumā esot izgrebis no koka. Tagad burinieks, krietni lielāks un detaļām bagātāks, skatāms Limbažu sudraba muzejā – to meistars izveidojis, lai simboliski sudrabā pārvērstu arī savu dzīves ciklu.

Darbos tiek attēloti arī meistara sapņi un vīzijas – tā tapa muzeja apjomīgākais darbs, kurā izmantoti vairāk nekā 30 kilogrami sudraba, – Nākotnes pils.

Oļegs Auzers
rotkalis

Doma bija tāda, ka pēc 1000 gadiem, kad mēs visi izplēsīsimies, izkarosim, beidzot nāksim pie saprāta, ka dzīvojam uz ļoti trauslas zemes, ka Dievs ir viens un ka draudzēties tomēr ir labāk nekā cīnīties. Ka mēs varam bagātināties ne tikai no savas tautas kultūras, bet paņemt kaut ko labu arī no kaimiņiem. Tā tika veidots šis darbs.

Katram mākslas darbam “Dzīvā sudraba muzejā” ir savs stāsts – meistars tos veidojot iedvesmojas gan no notikumiem pasaulē, gan no saviem iekšējiem pārdzīvojumiem. Tā kā ne iekšējā, ne ārējā pasaule nav nemainīga, arī muzejs ir mainīgs un dzīvs – mākslinieks laiku pa laikam savus darbus papildina.

“Jūs varat atbraukt nākamreiz un ieraudzīt pavisam citu ainu. Šie darbi nav stacionāri gatavi. Viņi izmainās atkarībā no tā, kādas izmaiņas notiek pasaulē,” min rotkalis.

Kā izrādās, darbu mainīšana un papildināšana nav vienkāršs process. Lai varētu piestiprināt kaut vismazāko detaļu, jākarsē ir viss mākslas darbs.

Tāpēc darbnīcā tiek izmantotas gan senas, gan mūsdienīgas un arī pašu izdomātas sudraba apstrādes metodes.

Meistars savas zināšanas par sudrabu arī nodod tālāk – tieši zem Limbažu “Dzīvā sudraba muzeja”, darbnīcā rotkaļa profesiju apgūst vairāki mācekļi.