Likumīgi ieceļojošos imigrantus aicina uz integrācijas kursiem

2 komentāri

Tā dēvēto trešo valstu imigranti, kuri uz Latviju atbraukuši ārpus Eiropas Savienības, aicināti piedalīties integrācijas kursos Latvijā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Man šī ir unikāla iespēja, tā par dalību integrācijas kursos atsaucas Meksikas izcelsmes amerikāniete, kura ar ģimeni ir apmetusies Latvijā un tagad piedalās imigrantu integrācijas kursos. Šādās nodarbībās likumīgie iebraucēji var apgūt gan latviešu valodas pamatus, gan arī iegūt dažādus praktiskus padomus, piemēram, par uzņēmējdarbību Latvijā.

Mehiko dzimusī amerikāniete Grasiela la Mendosa Latvijā nokļuva savā ziņā nejauši. Viņa ar vīru un deviņiem bērniem šeit nosūtīta katoļu baznīcas misijā.

Grasiela norāda, ka pirms ierašanās Latvijā viņa teju neko nezināja par šo valsti. Tagad viņai cenšas izmantot iespēju uzzināt par Latviju, un valodas apgūšana ir labākais veids, kā to paveikt, norāda sieviete.

Imigrantu kursu dalībniece Grasiela la Mendosa

“Man šī valoda būs dārgums, ir ļoti maz cilvēku, kuri runā latviski. Tā ir unikāla, dziļa valoda, man tā ir privilēģija mācīties šo valodu.”

Grasiela kopā ar ģimeni kursos plāno mācīties valodu un vietējo kultūru. Taču tas nav vienīgais, ko tajos ir iespējams apgūt. Tie kalpojot arī kā tāds izziņas ceļvedis ar īsu pamācību, kur ko meklēt, stāsta viņa.

Projekta “Integrācijas ABC 4” pārstāve Linda Miezīte norāda, ka reizēs, kad nepieciešamos kursus viņi nevar pasniegt, tiek sniegta informācija, kur tos meklēt. Integrācijas kursos trešo valstu ieceļotāji apgūst sākot ar valodas kursiem un noslēdzot ar uzņēmējdarbības pamatiem.

Integrācijas ABC – 4″  pasniedzēja Linda Miezīte

“Kā tas notiek, kāda ir tā grāmatvedības puse, kādi uzņēmējdarbības veidi, to visu apskatāmies. Apskatāmies visas saites, mājaslapas, kur var meklēt informāciju un kādi ir pamatdokumenti nepieciešami, lai to visu izdarītu.”

Lektori pārrunā arī ne tikai labās lietas un palīdz trešo valsti likumīgajiem iebraucējiem iedzīvoties Latvijā, lai nerastos arī konflikta situācijas.

Pašlaik nodarbības notiek attālināti. Taču visi cer uz izmaiņām, lai tāpat kā iepriekšējos gados, būtu iespēja sanākt kopā un paveikt ko paliekošu.

Integrācijas programmas vadītāja norāda, ka, piemēram, Rēzeknē ir ieplānota ieceļotāju veidota improvizācijas izrāde. Savukārt Rīgā vasaras noslēgumā taps vides objekts – grafiti siena.

“Veidosim mūra apgleznojumu, jau absolūti mūsdienīgā tehnikā. Redzēsim, kas sanāks, doma veltīt projekta tēmai, bet katrā gadījumā būs ļoti interesanti,” dalās biedrības “Sadarbības Platforma” vadītāja.

Visus minētos kursus un nodarbības “Sadarbības Platforma” organizē bezmaksas, un ikviens, kurš zina kādu ārpus Eiropas Savienības valsts ieceļotāju, var droši ieteikt apmeklēt šīs nodarbības. Informāciju iespējams viegli atrast sociālajos tīklos.

2 komentāri