Līgumos par ielu remontu Rīgas dome nemaz nav paredzējusi, ka darbs jāpabeidz līdz 1. septembrim

0 Komentāru

Kaut daudzkārt solīts, ka Rīgas ielu remontdarbi būs pabeigti līdz mācību gada sākumam, tie turpinās joprojām.

Izrādās, – Rīgas dome, jau slēdzot līgumus ar būvniekiem, kā darbu gala termiņus paredzējusi nevis 1. septembri, bet gan krietni vēlākus datumus – līdz pat novembrim. Turklāt ar remontiem Brīvības ielā jārēķinās arī nākamgad.

Otrdien, 19. septembrī, pienāca beigu termiņš remontdarbiem, kurus uz Brīvības un Krišjāņa Valdemāra ielas posmiem veic būvfirma “ACB”. Rīgas dome paziņoja, – tagad līdz darbu pabeigšanai būvnieki katru dienu maksās 7 400 eiro soda naudu. Pilsētas Satiksmes departamentā taisnojas, ka bija paļāvušies uz vienošanos ar būvniekiem, ka visi darbi uz ielu braucamās daļas būs pabeigti līdz 1. septembrim, lai neveidotos sastrēgumi, bet atlikušajiem darbiem tad arī atvēlēta septembra pirmā puse, tādēļ līgumos ierakstīti šādi termiņi.

Edmunds Valpēters
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Respektīvi, lai ir noņemti šie te satiksmes ierobežojumi, lai gan autovadītāji, gan arī sabiedriskais transports var kursēt bez ierobežojumiem. Savukārt ir jau vēl vesela virkne dažādu darbu, kas ir tīri tehnoloģiski veicami, kas ir kaut kādā laikā pēc šīs te asfaltēšanas, – ietvei apdares darbi, apzīmējumu uzklāšana. Tas varbūt nav pretrunā ar mūsu uzstādījumu.

Beigās būvnieki ne vienu, ne otru termiņu ievērot nav spējuši. Firmā “ACB” TV3 Ziņām komentārus sniegt nevēlējās. Rīgas dome norāda, ka firmas lūgums pagarināt darbu termiņus, lai nav jāmaksā sods, netiks pildīts. Tikmēr Brīvības iela teju kļūs braucējiem vēl nepievilcīgāka. Remonta vajadzībām tā sadalīta divos posmos. Posmā no Lāčplēša līdz Bruņinieku ielai tiek atjaunots ielas segums, bet ūdens un siltuma vadi tur nomainīti jau pagājušajā gadā. Savukārt no Bruņinieku ielas līdz gaisa tiltam šogad remontētas tikai inženierkomunikācijas, – visu vasaru ielā saimniekoja “Rīgas siltums”, bet tagad kārta pienākusi “Rīgas ūdenim”, kas līdz oktobra vidum grib nomainīt 70 ūdensvadu mezglus. Šajā ielas posmā ielas segumu mainīs tikai nākamgad, –  līdz tam pilsētnieki turpinās braukāt pa ielāpainu asfaltu.

Artūrs Mucenieks
“Rīgas ūdens” preses sekretārs

Tas ir ļoti prātīgs lēmums, – ka asfaltēšanas darbus Brīvības ielas posmā, kur mēs veiksim remontdarbus, ir paredzēts sākt nākamgad. Tādējādi panākot, ka jaunajā asfalta segā nebūs tādu iesēdumu, kā tas ir iespējams, ja remontdarbi ir pabeigti nule kā. Jo protams, ka šai te brauktuvei ir jānoblīvējas.

Rīdziniekiem ar pilsētas ielu remontdarbiem nāksies sadzīvot līdz pat ziemai. Piemēram, Stabu ielā oficiālais Rīgas domes dotais termiņš ceļa seguma remontdarbu pabeigšanai ir novembris.

Edmunds Valpēters
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Stabu ielā, – tātad posmā no Valdemāra līdz Brīvības ielai – faktiski visu vasaru veica remontdarbus “Rīgas siltums”, mainot savas siltumtrases. Faktiski darbi tika pabeigti 1. septembrī. Tikai tad mēs varējām uzsākt savus darbus.

Departamentā norāda, ka Krišjāņa Valdemāra ielas remonts noslēgšoties šogad. Pēdējie darbi uz Brīvības ielas gaidāmi nākamajā vasarā, savukārt 2019. gadā remonts varētu sākties citā Rīgas centra “artērijā” – Aleksandra Čaka ielā.

0 Komentāru