Līgo svinēšana: Reibumā pie stūres sēdušies trīs reizes vairāk šoferu nekā ikdienā

0 Komentāru
Līgo svinēšana: Reibumā pie stūres sēdušies trīs reizes vairāk šoferu nekā ikdienā
Ilustratīvs foto : LETA

Pagājušās diennakts statistika liecina, ka reibumā pie stūres sēdušies trīs reizes vairāk vadītāju nekā ikdienā. Lai gan policija jau iepriekš bija ziņojusi par plānotajiem reidiem svētku brīvdienu laikā, iedzīvotāji rīkojas pārgalvīgi un apdraud ne tikai sevi, bet arī citus, portālu Skaties.lv informē Valsts policijas pārstāvji.

Valsts policija pēc Jāņu dienā rīkotajiem reidiem piedzīvojusi nepatīkamu statistiku – alkohola reibumā pie stūres sēdušies 38 transportlīdzekļu vadītāji, bet divi narkotisko vielu iespaidā. Gandrīz puse – 17 šoferi – vadījuši spēkratu, atrodoties 1,5 un vairāk promiļu reibumā. 1-1,5 promiles bijušas pieciem transportlīdzekļu vadītājiem, 0,5-1 promiles bijušas 12 šoferiem, bet līdz 0,5 kā pārkāpums konstatēts četriem spēkratu vadītājiem.

Tāpat policija fiksējusi arī vairākus desmitus vadītāju, kam bijis pieļaujamais alkohola daudzums izelpā jeb mazāk par 0,5 promiles. Lai arī šie autovadītāji nav pārkāpuši likumu, taču ir skaidra viņu attieksme pret auto vadīšanu reibumā, jo transportlīdzekli izvēlējušies vadīt riskējot un paļaujoties uz veiksmi.

Policija atgādina, ka arī turpmākās dienas visā Latvijas teritorijā tiks rīkoti reidi. Likumsargi sekos līdzi ne tikai tam, vai šoferi nevada transportlīdzekli reibumā, bet arī, vai nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, lieto drošības jostas un ievēro citus ceļu satiksmes noteikumus. Turklāt atgādinām, ka ceļu satiksmes noteikumi jāievēro arī velosipēdu vadītājiem un gājējiem.

Jau vakar ziņojām, ka Līgo dienā Smiltenes novadā tika notverts transportlīdzekļa vadītājs, kurš vietā, kur atļauts braukt ar 90 km/h lielu ātrumu, traucās ar 157 kilometriem stundā.

0 Komentāru