Līgatnes papīrfabrika un strādnieku ciemats iekļauts Eiropas industriālā mantojuma ceļā

0 Komentāru

Līgatnes papīrfabrika un unikālais strādnieku ciemata pilsētbūvniecības ansamblis iekļauti Eiropas industriālā mantojuma ceļā.

Tas ir pirmais šāds galamērķis Baltijas valstīs. Papīrfabrikas pirmā ēka Līgatnē tika uzbūvēta 1815. gadā. Un tad ap to strauji attīstījās infrastruktūra. Arī 24 koka rindu mājas, kur dzīvoja strādnieki. Viens no dzīvokļiem ir pārtapis par tūrisma objektu. Tajā tūristi pat var ietērpties 19. gadsimta sākumam raksturīgajos tērpos. Par sava veida odziņu tiek uzskatīts tas, ka strādnieku dzīvokļos joprojām mitinās vietējie iedzīvotāji, un tūristi iekļaujas autentiskajā vidē.

“Ļoti cilvēki interesējas tieši par šo te papīrfabriku, par vēsturisko ciematu, par to, kā cilvēki, vietējie iedzīvotāji sadzīvo harmonijā ar tūrisma pieplūdumu. Protams, mēs analizējam tos plusus un bonusus, mēs nekad nebūsim Līgatne pilsēta tāda kā Venēcija, kur tūrists tūristam garām iet, ar to mēs esam pievilcīgi,” saka Līgatnes Tūrisma informācijas centra vadītāja Santa Jermičuka.

Industriālā tūrisma popularitāte Eiropā pieaug. Šādu tūristu skaits Līgatnē pieaudzis par 15%. Bet kopējais viesu skaits šogad jau sasniedzis 26 000.

0 Komentāru