Lietuvas Dzelzceļš: Latvija liek šķēršļus maršruta Viļņa-Daugavpils izveidei!

4 komentāri
Lietuvas Dzelzceļš: Latvija liek šķēršļus maršruta Viļņa-Daugavpils izveidei!
Ilustratīvs foto: EPA

Vai nākamgad no Daugavpils uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu varēs aizbraukt ar vilcienu? Šādu maršrutu vēlas atklāt Lietuvas Dzelzceļš, kas patlaban veic tam nepieciešamos priekšdarbus.

Taču Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Latvija liek šķēršļus jaunajam maršrutam, tādējādi atriebjoties par lietuviešu demontēto sliežu ceļu no Mažeiķiem uz Reņģi. Mūsu amatpersonas gan to noliedz.

Lietuvas Dzelzceļš jau maijā sāka interesēties par iespēju atjaunot pasažieru pārvadājumus starp Viļņu un Daugavpili. Pašlaik Viļņas iedzīvotāji šajā virzienā ar vilcienu var aizbraukt līdz Turmantas stacijai Lietuvā, taču, pagarinot maršrutu par aptuveni 15 kilometriem, varētu sasniegt Daugavpili. Dzelzceļa satiksmē ar Lietuvu ieinteresēta arī Daugavpils pašvaldība. “Savienojums ar Lietuvas galvaspilsētu ir ļoti prestižs mūsu reģionam. Savienojums arī uzlabotu iedzīvotājiem no Lietuvas un Latvijas satiksmes iespējas starp abām pilsētām,” uzskata Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs.

Vietējā pašvaldība cer uz Lietuvas tūristiem, kurus te vilina Daugavpils cietoksnis, Marka Rotko mākslas centrs un citi tūrisma objekti. Pašvaldībā vēl skaidro, ka nekādi infrastruktūras uzlabojumi Daugavpils dzelzceļa stacijā nebūs nepieciešami. Jau tagad šeit varētu uzņemt vilcienus no Viļņas. Tiesa gan, pirms tas var notikt, atbildīgajām institūcijām ir savi mājasdarbi.

Lai sen pārtraukto vilcienu satiksmi šajā maršrutā atjaunotu, Lietuvas Dzelzceļam jāsaņem atļauja no Latvijas Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas, kas atbildīga par drošību nozarē. Viena no Latvijas puses prasībām ir, lai vilciena apkalpojošais personāls runātu latviešu valodā.

Vēl decembra sākumā Lietuvas transporta ministrs izteicās, ka Latvija liek šķēršļus jaunā maršruta ieviešanai. Lietuvas dzelzceļa vadītājs gan no asiem izteikumiem izvairās.

Mants Bartuška
Lietuvas Dzelzceļa vadītājs

Maršruts tiks ieviests, process turpinās. Pirms nedēļās vienojāmies un ceram, ka drīzumā sāksim pārvadājumus jaunā maršruta uz Daugavpili.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis noliedz, ka Latvija liktu šķēršļus jaunajam maršrutam, un slavē tā ieguvumus. Tai skaitā – būs vēl viens pārvadātājs, kas palīdzēs segt infrastruktūras uzturēšanas izmaksas. Neoficiālās sarunās nozares pārstāvji TV3 ziņām gan pauž bažas, ka Lietuva šādi var ielikt “kāju durvīs”, lai pēc tam izvērstu plašāku darbību dzelzceļa pārvadājumu tirgū Latvijā. “Mums ir dzelzceļa administrācija, mums ir dzelzceļa inspekcija, kas visus šos jautājumus izvērtē. Es ceru, ka Lietuvas pusei nav nekādu ļaunprātīgu nodomu,” turpina Augulis.

Maz informācijas par Lietuvas plāniem ir pašreizējam Latvijas pasažieru pārvadātājam. Konsultācijas starp Lietuvas Dzelzceļu un akciju sabiedrību “Pasažieru vilcienu” neesot notikušas, tāpēc patlaban ir maz skaidrības, vai jaunais maršruts varētu iespaidot vilcienu kustību no Rīgas uz Daugavpili.

Egons Ālers
AS “Pasažieru vilciens” pārstāvis

Ņemot vērā to, ka patlaban mums oficiālas informācijas nav un arī neoficiālā informācija jeb tā, ko mēs iegūstam plašsaziņas līdzekļos, ir ļoti aptuvena un izplūdusi, mēs to šobrīd nevaram komentēt.

Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija lēmumu par pārvadājumu atļaušanu no Viļņas uz Daugavpili sola pieņemt vēl šā gada nogalē. Tādā gadījumā jauno maršrutu potenciāli varētu iedzīvināt nākamā gada sākumā.

TOP komentāri

 • Nu
  +2 +2 0

  Nu

  Lai apkalpe runā latviešu valodā? Neies! Jāsāk ar to, lai daugavpilieši iemācas runāt latviešu valodā.
 • Maija
  0 0 0

  Maija

  Vai tam ir liela nozīme, kādā valodā runās personāls, jo man šķiet, ka primārais mums Daugavpiliešiem būtu tāda reisa atklāšana.
 • einars
  0 0 0

  einars

  Jā,man tas arī uzreiz ienāca prātā-prasība ārvalsts konduktoriem runāt latviešu valodā,pārdesmit kilometru dēļ un braucot uz vietu,kur to nepārvalda lielākā daļa vietējo!Cirks.Tad jau,Latvijas Dzelzceļš,esiet konsekventi līdz galam-kāpēc,iebraucot Valgā un tātad-Igaunijā,un izbraucot no tās,nepasakāt ne vārda igauniski?Kaut vai aiz pieklājības.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl