Lietuvā vairāki bērni miruši no meningokoka infekcijas. Vai ir pamats satraukumam Latvijā?

Pievienot komentāru
Lietuvā vairāki bērni miruši no meningokoka infekcijas. Vai ir pamats satraukumam Latvijā?
AFP/Scanpix

Pēc vairākiem bērnu nāves gadījumiem no meningokoka infekcijas Lietuvā seškārt pieaugusi iedzīvotāju interese par šo vakcīnu un šogad izlietots jau 6000 vakcīnu.

Vietējie krājumi izsmelti, un lietuvieši meklē iespējas vakcinēties Latvijā. Taču šīs vakcīnas nav pieejamas arī pie mums – ne Bērnu slimnīcā, ne Veselības centrā 4, ne Latvijas Infektoloģijas centrā.

Speciālisti skaidro, ka tām ir ierobežots derīguma termiņš, un lieli krājumi netiekot uzturēti, jo Latvijā šī vakcīna nav īpaši pieprasīta. Pērn kopumā vakcinējušies 405 cilvēki, gadu iepriekš 112 personas, pārsvarā ceļotāji, kas devušies uz Āfrikas valstīm.

“Tā ziņa, ko mēs esam saņēmuši 10. jūlijā no ražotāja pārstāvja, ka jūlijā ir izlaista pēdējā meningokoku vakcīnas partija. Vai Latvijā kaut kas no tās ienāks vai nē – grūti pateikt,” norāda Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse.

Meningokoka infekcija var izplatīties pāris stundu laikā un smagi skart visu organismu, atstājot paliekošas sekas uz visu mūžu, bet zīdaiņiem var izraisīt arī nāvi. Vai par tās izplatību ir pamats satraukumam arī Latvijā?

Plašāk par šo tematu – Ziņās 20.00!

Video