Lietojot pirotehniku, iedzīvotāji regulāri pārkāpj virkni aizliegumu, uzskata apsaimniekotājs

0 Komentāru
Lietojot pirotehniku, iedzīvotāji regulāri pārkāpj virkni aizliegumu, uzskata apsaimniekotājs
19.08.2017 Rīgas svētku uguņošana virs Daugavas. (F64)

Lietojot pirotehniku daudzdzīvokļu namu tuvumā un pagalmos, tiek pārkāpta virkne aizliegumu, kas minēti saistošajos normatīvos, aģentūrai LETA norādīja namu apsaimniekošanas uzņēmumu grupā “Civinity”.

Pēc kompānijā minētā, būtiskākais pārkāpums ir uguņošana daudzdzīvokļu namu pagalmos. Šādā veidā tiesību normas tiek pārkāptas pat vairākkārt, pirmkārt, ignorējot aizliegumu pirotehnikas izmantošanai daudzdzīvokļu māju pagalmos, otrkārt, lietojot to sveša īpašuma, proti, automašīnu tuvumā, bet, treškārt, apdraudot apkārtējo cilvēku veselību un pat dzīvību.

Tāpat “Civinity” pārstāvji norādīja uz to, ka pirotehniku bieži izmanto cilvēki alkohola reibumā, kas ir arī būtisks likuma normu pārkāpums.

Kompānijā minēja, ka joprojām nav atcelts arī noteikumus, kas liedz izmantot pirotehniku uz daudzdzīvokļu namu balkoniem un terasēm. Šādi pārkāpumi var kaitēt gan cilvēku dzīvībai un veselībai, gan arī bojāt kopīpašumu.

“Civinity” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un pārdomāti izmantot pirotehniku, domājot gan par savu, gan apkārtējo cilvēku un dzīvnieku veselību, labsajūtu un drošību.

“Vērtējot situācijas, kas pēdējos gados notiek pilsētās daudzdzīvokļu namu tuvumā, jāsaka, ka Jaungada naktī liels skaits cilvēku pārvēršas par ļaunprātīgiem likuma pārkāpējiem, kas, nedomājot neko sliktu, rada virkni bīstamu situāciju vietās, kur dzīvo daudz cilvēku un arī mājdzīvnieku. Pēdējos gados pirotehnikas piedāvājums tirgū ir gana plašs un brīvi pieejams, un tas šobrīd ir kļuvis par arvien reālāku draudu citu cilvēku veselībai un īpašumam,” norādīja “Civinity” reģionālais vadītājs Latvijā Ardis Pāvilsons.

Tāpat kompānijā atzīmēja, ka ikdienā trokšņošana, tostarp uguņošana, pēc plkst. 23.00 ir aizliegta.

“Civinity” grupa ir starptautisks uzņēmums, kas piedāvā plaša spektra pakalpojumus nekustamo objektu pārvaldības, uzturēšanas un apsaimniekošanas jomā Lietuvā un Latvijā. “Civinity” grupa Latvijā pārvalda namu apsaimniekošanas, administrēšanas un uzturēšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā – AS “Hausmaster”, SIA “CS Komercserviss”, SIA “Jūrmalas namsaimnieks”, SIA “VBS Serviss”, SIA “Labo namu aģentūra”, SIA “Homemaster” un uzkopšanas servisa uzņēmumu SIA “ALG Cleaning”.

0 Komentāru