Komentāri

Pieaug lietavu dēļ applūdušās lauksaimniecības platības, bet zemniekiem zūd cerība novākt ražu. Arvien vairāk lauksaimnieku piesakās uz kompensāciju saņemšanu.

Trešdien, 20. septembrī, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ikmēneša sapulcē tika atzīts, ka vēl pirms nedēļas daudzi lietavu skarto teritoriju zemnieki cerēja, ka vismaz daļu ražas izdosies novākt. Šonedēļ šīm cerībām tika pārvilkta svītra, un šobrīd jau tiek plānots paplašināt teritoriju, kurā noteikta ārkārtas situācija. Tas atvieglotu lauksaimniekiem, piemēram, sarunas ar bankām par kredītu pārstrukturēšanu. Tāpat palīdzība tikšot lūgta Eiropas Komisijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Anna Vītola-Helviga
Lauku atbalsta dienesta direktore

Kopš Lauku atbalsta dienesta pastāvēšanas 2000. gadā, kaut ko tādu mēs neesam pieredzējuši. Situācija patiešām ir dramatiska un ar katru brīdi pasliktinās, to mēs redzam arī pēc pieteikumiem, kādi tiek iesniegti par kompensācijām.

Lietavu radītie zaudējumi būšot milzīgi – vismaz 60 līdz 80 miljoni eiro. Šobrīd reģistrēts jau vairāk nekā tūkstotis zemnieku saimniecību pieteikumu atbalsta saņemšanai un pieteiktās platības ir 27 tūkstoši hektāru. Pieteikumus var iesniegt līdz oktobra sākumam, tāpēc paredzams, ka to skaits vēl krietni pieaugs.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl