Lietavu dēļ draud pārplūst Lubāna ezers; tiek stiprināts dambis

Komentāri
Lietavu dēļ draud pārplūst Lubāna ezers; tiek stiprināts dambis
"Global Forecast System" prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18.septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. (Monta Jakovela, TV3 Ziņas)

Draudot pārplūst Latvijas lielākā – Lubāna – ezera krastiem, vairākās vietās notiek ezera dambja stiprināšana, lai no aizskalošanas glābtu blakus esošo ceļu, – no Latgales ziņo TV3 korespondente Monta Jakovela. 

Patlaban jau ir sākusies Lubāna krasta erozija. Ūdens līmenis ir būtiski paaugstinājies, un par 1,7 metriem pārsniedz ezera vidējo līmeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Global Forecast System” prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18.septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl