Lietavu dēļ draud pārplūst Lubāna ezers; tiek stiprināts dambis

Komentāri
Lietavu dēļ draud pārplūst Lubāna ezers; tiek stiprināts dambis
"Global Forecast System" prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18.septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. (Monta Jakovela, TV3 Ziņas)

Draudot pārplūst Latvijas lielākā – Lubāna – ezera krastiem, vairākās vietās notiek ezera dambja stiprināšana, lai no aizskalošanas glābtu blakus esošo ceļu, – no Latgales ziņo TV3 korespondente Monta Jakovela. 

Patlaban jau ir sākusies Lubāna krasta erozija. Ūdens līmenis ir būtiski paaugstinājies, un par 1,7 metriem pārsniedz ezera vidējo līmeni.

“Global Forecast System” prognoze liecina, ka naktī uz pirmdienu un pirmdien, 18.septembrī, Latvijas austrumu daļu atkal skars stiprs lietus. Saskaņā ar šo prognozi jaunās lietavas var atnest 30-60 milimetru nokrišņu, kas ir tuvu mēneša klimatiskajai normai. Tomēr prognozes par lietus zonas virzību un nokrišņu intensitāti pagaidām ir neskaidras, un pastāv cerība, ka stiprais lietus ies garām.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl