Liepājas pusē karavīri un zemessargi trenējas šaušanā ar zenītraķetēm

Komentāri

Nedēļu pirms vērienīgajām starptautiskajām militārajām mācībām “Saber Strike” Latvijas armijas karavīri un zemessargi Liepājas pusē – Šķēdes poligonā – pilnveidoja iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem ar pretgaisa aizsardzības raķetēm.

Lai gan mācībās “Baltijas Zenīts” nav pārlieku plašas, tās ir Latvijas gaisa telpas aizsardzības stiprināšanas stūrakmens. Plašāk stāsta Jānis Zariņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Militārās mācības “Baltijas Zenīts”, kas norisinās visu šo nedēļu, trešdien, 31. maijā, apmeklēja nozares augstākās amatpersonas – aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS ) komandieris Leonīds Kalniņš. Viņu klātbūtnē tika veikti divi kaujas šāvieni pa gaisa mērķiem, ko virs jūras 300 metru augstumā vilka bezpilota lidmašīna.

Mācībās piedalās kopumā 60 karavīri un zemessargi no pretgaisa aizsardzības vienībām, lai pilnveidotu iemaņas kaujas šaušanā ar tuvās darbības zenītraķetēm. Iemaņas, kas mēnešiem ilgi apgūtas ar simulatora palīdzību, nu iespējams izmēģināt praksē.

Mācībās Šķēdē ar savām pretgaisa aizsardzības sistēmām piedalījās arī Lietuvas bruņoto spēku pārstāvji. Savukārt bezpilota lidmašīnas atvestas no Čehijas.

Tikmēr jau nākamnedēļ Latvijā sāksies daudz vērienīgākas starptautiskās militārās mācības “Saber strike”, uz kurām jau sākuši ierasties sabiedroto karavīri ar savu bruņutehniku. Tostarp otrdien, 30. maijā, Grenctāles robežpunktu šķērsoja Polijas tanki.

Lasi vēl