Liepājas pusē karavīri un zemessargi trenējas šaušanā ar zenītraķetēm

Komentāri

Nedēļu pirms vērienīgajām starptautiskajām militārajām mācībām “Saber Strike” Latvijas armijas karavīri un zemessargi Liepājas pusē – Šķēdes poligonā – pilnveidoja iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem ar pretgaisa aizsardzības raķetēm.

Lai gan mācībās “Baltijas Zenīts” nav pārlieku plašas, tās ir Latvijas gaisa telpas aizsardzības stiprināšanas stūrakmens. Plašāk stāsta Jānis Zariņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Militārās mācības “Baltijas Zenīts”, kas norisinās visu šo nedēļu, trešdien, 31. maijā, apmeklēja nozares augstākās amatpersonas – aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS ) komandieris Leonīds Kalniņš. Viņu klātbūtnē tika veikti divi kaujas šāvieni pa gaisa mērķiem, ko virs jūras 300 metru augstumā vilka bezpilota lidmašīna.

Mācībās piedalās kopumā 60 karavīri un zemessargi no pretgaisa aizsardzības vienībām, lai pilnveidotu iemaņas kaujas šaušanā ar tuvās darbības zenītraķetēm. Iemaņas, kas mēnešiem ilgi apgūtas ar simulatora palīdzību, nu iespējams izmēģināt praksē.

Mācībās Šķēdē ar savām pretgaisa aizsardzības sistēmām piedalījās arī Lietuvas bruņoto spēku pārstāvji. Savukārt bezpilota lidmašīnas atvestas no Čehijas.

Tikmēr jau nākamnedēļ Latvijā sāksies daudz vērienīgākas starptautiskās militārās mācības “Saber strike”, uz kurām jau sākuši ierasties sabiedroto karavīri ar savu bruņutehniku. Tostarp otrdien, 30. maijā, Grenctāles robežpunktu šķērsoja Polijas tanki.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl