Liepājas pludmalē izskalota palmu eļļai līdzīga viela

0 Komentāru
Liepājas pludmalē izskalota palmu eļļai līdzīga viela
VALSTS VIDES DIENESTS

Trešdien, 22. janvārī, Liepājas pludmalē izskalota, iespējams, palmu eļļa, kas gan neapdraud iedzīvotāju veselību un apkārtējo vidi, informē Valsts vides dienests (VVD).

Kā norāda VVD, trešdienas rītā Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē saņemta informācija par Liepājas pludmalē pie bijušā zvejnieku kolhoza kultūras nama “Kursa” izskalotu dzeltenas krāsas vielu.

Inspektori, veicot pārbaudi norādītajā teritorijā, konstatēja izskalotu nezināmu vielu un paņēma vielas paraugus. Pēc paraugu vizuālās pārbaudes, kā arī konsultējoties ar speciālistiem, ir pamatotas aizdomas, ka pludmalē atrastā viela varētu būt palmu eļļa, kas nav bīstama cilvēku veselībai un apkārtējai videi. Visticamāk, viela pludmalē nokļuvusi no kāda kuģa kravas.

Pārbaudot attiecīgajā rajonā kuģojošo kuģu satiksmes un jūras satelītattēlus Eiropas Jūras drošības aģentūras piesārņojuma un kuģu novērošanas sistēmā “CleanSeaNet”, VVD nekonstatēja jūras piesārņojumu.

Informācija par konstatēto izskaloto vielu ir nodota Liepājas pašvaldībai, kas ir atbildīga par vielas savākšanu savā teritorijā un kas ir apņēmusies to izdarīt pēc tam, kad pierims spēcīgais vējš.

Lai arī šī viela nav bīstama, tomēr VVD aicina cilvēkus to nevākt un nenest mājās.

0 Komentāru