Komentāri
Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedzis 35 m/s
(Foto: LETA)

Liepājas ostā šorīt ap plkst.4.30 vēja ātrums brāzmās sasniedzis 35 metrus sekundē (m/s), liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija. Saskaņā ar Boforta skalu vējš, kura ātrums sasniedz vai pārsniedz 32,7 m/s, tiek saukts par orkānu. Šāds vējš var nodarīt ļoti lielus postījumus un spēj izraut kokus ar visām saknēm.

Kā pavēstīja Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, par spīti stiprajām vēja brāzmām līdz šim Liepājas ostā viss noritējis mierīgi. Ostā ir noteikti kustības ierobežojumi, taču tā nav slēgta. Gudkova rīcībā nebija informācijas par kuģiem, kuru ienākšana vai iziešana no ostas vētras dēļ būtu aizkavējusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Ventspilī dienvidrietumu virziena vēja brāzmas šorīt sasniegušas 25 m/s ātrumu. Vējš turpina pastiprināties arī pārējā Latvijas teritorijā.

Kā ziņots, Latvijai naktī un no rīta pāri traucas vētra Billie, kuras dēļ LVĢMC izplatījis visaugstākās pakāpes brīdinājumu, kas nozīmē, ka laika apstākļi var būt ļoti bīstami. Meteorologi iepriekš prognozēja, ka Kurzemē vētra maksimumu sasniegs nakts otrajā pusē un sestdien no rīta, kad vēja brāzmas var sasniegt 33 m/s. Vidzemi vētra sasniegs sestdien no rīta un plosīsies tur vēl arī pa dienu. Vidzemē vēja ātrums būs 27-32 metri sekundē.

Gatavojoties vētrai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājus aicināja jau laikus uzlādēt mobilos tālruņus un parūpēties par māju pagalmos un uz balkoniem novietotiem nenostiprinātiem priekšmetiem, kas vētras laikā var tikt aizpūsti prom. Vēja brāzmu dēļ var rasties arī elektrības padeves pārtraukumi, tāpēc būtu vēlams arī laikus sagatavot kabatas lukturīšus.

Rūpējoties par savu veselību un dzīvību, iedzīvotājiem vētras laikā pēc iespējas ir jāatrodas iekštelpās. Laikus jāaizver visi logi, durvis, bēniņu lūkas. Gadījumā, ja vētras laikā radušies elektrības padeves bojājumi, lai pārvietotos pa māju, jāizmanto lukturītis, bet degošas sveces nedrīkst atstāt bez uzraudzības.

Glābēji atgādina, ka vētras laikā ir kategoriski aizliegts atrasties uz moliem, jo jūrā veidojas augsti viļņi, bet mola akmeņi ir slideni, un cilvēks viegli var iekrist ūdenī. No ūdens paša spēkiem izkļūt ārā gandrīz nav iespējams un zemās ūdens temperatūras dēļ cilvēkam strauji iestājas ķermeņa atdzišana.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl