Liepājas metalurga nedienas: vērtēs veidus, kā atgūt valsts naudu

Komentāri

Rūpnīca Liepājas metalurgs, kas valstij ir parādā 60 miljonus eiro, ar tās pašreizējiem akcionāriem darbu atsākt nevar.

Tā otrdien, 17. maijā, pēc valdības sēdes, kurā izskatīts ziņojums par situāciju rūpnīcā, atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V). Spriest par turpmāko rīcību, lai atgūtu naudu, valdība plāno nākamnedēļ.

“Mēs konstatējām, ka šīs te sarunas ir kļuvušas neproduktīvas, pašam uzņēmumam KVV Liepājas metalurgs nepārprotami ir maksātnespējas pazīmes un tie KVV piedāvājumi nav tādi, kas nodrošinātu uzņēmuma tālāko darbību. Šinī brīdī mēs neredzam, ka pie pašreizējā akcionāru sastāva rūpnīca varētu atsākt savu darbību,” norāda Ašeradens.

Viņš gan atturējās sniegt plašākus komentārus par turpmāko rīcību saistībā ar augstu ārvalstu investīciju strīda risku. Vienlaikus ministrs šodien oficiāli apstiprināja informāciju, ka Ukrainā aizturēts Liepājas metalurga akcionāra KVV Liepājas metalurgs līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins. Latvijai gan neesot zināmi Kazmina aizturēšanas iemesli. Ukrainas kompānija KVV Group tikmēr kategoriski noliedz Kazmina iesaistīšanos separātisma finansēšanā Ukrainā vai jebkādās citās kriminālās darbībās.

Video

Plašāk par šo un citiem svarīgiem tematiem – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl