“Liepājas autobusu parka” šoferi piketā prasa lielāku darba samaksu

0 Komentāru
“Liepājas autobusu parka” šoferi piketā prasa lielāku darba samaksu
Ilustratīvs foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Ceturtdien, 16. augustā, Transporta darbinieku arodbiedrība Liepājā rīkoja piketu, pieprasot “Liepājas autobusu parka” šoferiem nodrošināt pienācīgu atalgojumu un uzlabot darba apstākļus. Uzņēmuma vadītājs pretimnākšanu gan nesola un arodbiedrības prasības noraida.

Uz Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības rīkoto piketu priekšpusdienā ieradās aptuveni 50 cilvēku.

Piketētāji prasīja algu šoferiem – septiņi eiro stundā, paredzot arī gaidīšanas laika apmaksu vismaz 4,5 eiro stundā un divu eiro piemaksu stundā par konduktora darbu. Tāpat tika prasīts noteikt precīzu darba laika sākumu un beigas, kā arī nodrošināt komfortablas atpūtas telpas.

Juris Kalniņš
Transports darbinieku arodbiedrības “LAKRS” vadītājs

Dotācijas pietiek degvielai, jauniem autobusiem un citām lietām, lai uzlabotu pasažieru laiku autobusā. Tas ir pareizi, bet nevar būt tā, ka autobusa vadītājs vienmēr un visur ir pēdējā vietā.

Pie dalībniekiem iznāca arī “Liepājas autobusu parka” vadītājs. Viņš pasākumu uzskata par arodbiedrības popularizēšanas akciju – starp piketa dalībniekiem bijuši vien 20 no aptuveni 200 “Liepājas autobusu parka” šoferu.

Turklāt ar uzņēmuma darbinieku vairākuma pārstāvjiem esot noslēgts koplīgums, atbilstoši kuram no šā gada alga šoferiem pieaugusi par 6%. Prasība par likmi septiņi eiro stundā neesot reāla pašreizējos tirgus apstākļos, un arī turpmāk sarunas par atalgojumu notikšot koplīguma ietvaros.

“Šobrīd šie cilvēki, LAKRS mudināti, pārkāpj noslēgto koplīgumu. Šādas akciju formas darba koplīgums neparedz,” norāda “Liepājas autobusu parka” vadītājs Leonīds Krongorns.

Liepājas autobusu parka kontrolpakete, pēc “Lursoft” datiem, pastarpināti pieder bijušo politiķu Andra Šķēles un Aināra Šlesera ģimenēm.

Jāpiebilst, ka aprīļa sākumā konkrētā arodbiedrība rīkota piketu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību neapmierinošajai situācijai pasažieru autopārvadājumu sektorā. Toreiz akcija notika Bauskā.

0 Komentāru