Liepājā tirdzniecības centrā atskan trauksmes sirēna; pēc vairākkārtējām evakuācijām veikalu neslēdz

3 komentāri

Pēc trauksmes sirēnu ieslēgšanās no Liepājas tirdzniecības centra “Ostmala” jau vairākkārt evakuēti darbinieki un apmeklētāji, taču pirms gadu mijas veikals slēgts netika.

Vai lielveikala telpas apdraud cilvēku drošību?

Liepājā, lielveikalā “Ostmala” pēdējā laikā gandrīz katru dienu kauc signalizācija. Svētdien, 1. janvārī, no turienes atkal tika evakuēti cilvēki un veikals pat uz kādu laiku tika slēgts.

“Ostmalā” jau četras reizes nostrādājusi signalizācija un trīs reizes tika evakuēti cilvēki. Neskatoties uz to, veikals joprojām ir vaļā un te ir diezgan daudz pircēju.

Aleksandrs, pircējs

Tagad  nav bail. Tad kad nesvilpo nekur, tad nekas.

Zenta, pircēja

Mēs nākam uz šejieni no pirmsākumiem. Līdz šim mums nekādas bailes nav bijušas. Ja būtu kāda sirēna kaukusi un būtu kādreiz jābēg laukā – tad jau būtu, kā būtu.

Šorīt uz lielveikalu atkārtoti ieradās Liepājas pilsētas Būvvaldes pārstāvji kopā ar neatkarīgiem konstruktoriem. Uz sienas maizes nodaļā ir konstatētas plaisas.

Nē šī, ne arī citas sienas veikalā neesot nesošās. Ēkas pārsegums balstoties uz metāla kolonnām.

Eksperti pārbaudīja citas sienas, pabija pagrabā un uz jumta. Oficiāls slēdziens būšot gatavs otrdien, 3. janvārī. Pagaidām neesot iemesla veikalu slēgt.

Jurijs Strižņovs, Liepājas pilsētas Būvvaldes galvenais būvinženieris

Tas viedoklis, ka viņās neietekmē ēkas konstrukciju, šodien tas viedoklis mans nav mainījies. Taču jāveic izpēte. Ir dažāda lieluma plaisas. Ir plaisas, kam nav jāpievērš uzmanību, ir plaisas, kam ir jāpievērš uzmanību. Un tieši tās lietas speciālisti pētīs padziļināti.

Ēkas īpašnieku pārstāvis skaidro: nostrādāja ugunsdzēsības signalizācija, kas nav saistīta ar ēkas konstrukcijām. Signāls nāca no detektoriem vīriešu ģērbtuvē un darbinieku ēdināšanas zonā. Iespējams, ka pie trauksmes vainīgi ventilācijas izvadi.

Argods Lūsis, firmas ”Altrade” valdes loceklis

Blakus atrodas ventilācijas cauruļvada izvads, un no cauruļvada ir ļoti intensīva gaisa apmaiņa. Kas var arī putekļu mākonīti, ja kāds puteklis ir, atnest uz detektoru, puteklīti detekors neizšķir, vai tas ir dūmiņš vai puteklītis. Notiek ugunsdzēsības detektora paziņojuma nosūtījums uz signalizācijas pulti.

Savukārt tādas signalizācijas, kas norādītu uz konstrukciju izmaņām, Ostmalā nemaz nav.

Argods Lūsis, firmas ”Altrade” valdes loceklis

Ēkā nav uzstādīta indikācijas sistēma kas rāda nobīdes. Un apsekojums liecina. ka nekādas ēkas kustības, kas varētu izraisīt cilvēku nedrošību, nav. Cilvēki var mierīgi dusēt un mierīgi nākt uz darbu, mierīgi iepirkties.

Otrdien uz lielveikalu atbrauks Būvniecības valsts kontroles biroja speciālisti, kas veiks pārbaudi kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Ugunsdrošības signalizāciju testēs arī “Ostmalas” galvenais nomnieks – veikalu tīkls “Rimi”.
3 komentāri