Komentāri

Liepājai šīs vasaras sākums nesis pamatīgu triecienu. Pirms pāris nedēļām Liepājas metalurgs paziņoja, ka atkal atlaiž tikko pieņemtos darbiniekus, bet šonedēļ ražošanu apturēja un vairāk nekā 200 cilvēkus no darba atbrīvoja zivju pārstrādes uzņēmums Kolumbija. Atlaistie paļaujas savu priekšnieku solījumiem, ka rudenī darbs būs atkal.

Taču pašvaldībā uz pilsētas kādreizējā lielākā ražotāja – metalurga – nu jau skatās skeptiski un cer, ka lielo milzi aizvietos jauns un veiksmīgāks mazais bizness.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liepājas ielās sastaptie cilvēki atzīst, ka pilsētu gaida skarba vasara.

Pēc maksātnespējas un īpašnieku maiņas epopejas maijā visas Liepājas metalurga krāsnis jau atkal rūca kausējot metālu un darbā atkal tika pieņemti iepriekš atlaistie metalurgi. Tomēr prieki bija īsi – jaunie rūpnīcas īpašnieki ātri vien saprata, ka nākotnē skatījušies pārāk rožaini un darbiniekus atkal sāka atlaist. Vispirms simts, tad vēl 30.

KVV Liepājas metalurgs akcionārs Valērijs Krištāls

 

Visas algas un sociālās iemaksas mēs veicam. Un es gribētu uzsvērt, ka vienlaikus ar atlaišanas procesu mēs turpinam cilvēkus pieņemt darbā. Šonedēļ esam noslēguši līgumus ar aptuveni 30 cilvēkiem un slēgsim vēl, jo mums viņi vajadzīgi strādājošajam ceham.

Krištals atlaistajiem darbiniekiem skaidrību par nākotni sola mēneša laikā. Uzņēmums cer vienoties ar valdību par izdevīgākiem nosacījumiem elektrības vai metāllūžņu iepirkšanai, taču pozitīvs iznākums ir maz ticams, jo valdība neņemas izpildīt metalurga prasības. Tikmēr cita, tikpat bēdīga ziņa Liepājai pienāca no zivju pārstrādes uzņēmuma Kolumbija. Krievijai slēdzot savu tirgu Latvijas šprotēm, rūpnīca atlaidīs 225 darbiniekus.

Tā, protams, ir slikta ziņa Liepājai. Tikai vienas nedēļas laikā bezdarba līmenis pilsētā uzleca par gandrīz pusprocentu. Arī Nodarbinātības Valsts aģentūrā cer, ka bezdarba pieaugums būs sezonāls un rudenī atkal kritīsies.

Nodarbinātības aģentūras Liepājas filiālē piektdienā tik tiešām valda kapa klusums – darba meklētāju nav. Te gan jāpiebilst, ka, piemēram, daudzi nupat atlaistie Liepājas metalurga darbinieki bezdarbnieka pabalstu jau saņēmuši visu pagājušo gadu un likums viņiem neļauj pretendēt uz jaunu. Tādēļ daudzi vienkārši neredz jēgu stāties bezdarbniekos.

Tikmēr vietējā pašvaldība cer uz savu projektu ietekmi, lai atsvērtu lielo rūpnīcu nedienas. Šogad atklāšanu gaida koncertzāle Lielais Dzintars, notiek vietējās lidostas rekonstrukcija, industriālo zonu izveide. Pilsētas mērs Uldis Sesks, kurš sākoties Liepājas metalurga nedienām, to aktīvi lobēja valdībā, par šī ražotāja nākotni nu jau ir skeptiski noskaņots.

Pati Liepājas pašvaldība savu budžetu šogad esot veidojusi piesardzīgi, tādēļ pilsētai finansiālas nedienas nedraudot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl