Liepājā pazudušā vīrieša nāvē tuvinieki vaino policijas un mediķu nolaidību

3 komentāri
Liepājā pazudušā vīrieša nāvē tuvinieki vaino policijas un mediķu nolaidību
Ilustratīvs foto: Magdalena Roeseler/Flickr

Ar epilepsiju un halucinācijām slims vīrietis izrakstīts no slimnīcas bez tuvinieku klātbūtnes; pēc viņa pazušanas policija lūdz tuviniekus nogaidīt 24 stundas un tikai tad rakstīt iesniegumu; vairākas dienas pēc iesnieguma uzrakstīšanas policija ar tuviniekiem nesazinās; kunga meklēšanu veic brīvprātīgie – decembra sākumā pazudušā vīrieša Ojāra Pinstera tuvinieki ir neizpratnē, kādēļ attiecīgas institūcijas nerīkojās ātrāk, efektīvāk un ar lielāku atbildības sajūtu.

Iespējams, tieši slimnīcas un policijas atsevišķas pieļautās kļūdas vai vienaldzība, visas kopā ņemot, rezultējušās 68 gadus vecā, ar epilepsiju slimā kunga Ojāra Pinstera bojā ejā, uzskata viņa tuvinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Katra viena pieļauta vienaldzība un kļūda, iespējams, nebija nāvējoša šim cilvēkam. Taču visas kopā tās ir letālas. Tā ir vēl viena maza Zolitūde,” tā bojā gājušā vīrieša meitas draudzene Maija Kalniņa, kas arī aktīvi iesaistījās vīrieša meklēšanā, pauda reģionālajam medijam irliepaja.lv.

Viņa sarunā ar portālu Skaties.lv atzīst, ka patlaban ir daudz neatbildētu jautājumu par policijas darbu, kā arī par mediķu atbildību. Proti, vai ”ātrās palīdzības” mediķi izstāstījuši slimnīcas personālam par to, ka O. Pinstera epilepsijas lēkmi var pavadīt halucinācijas un ka iespējama vīrieša strauja atlabšana; kādēļ policija likusi gaidīt vīrieša meitai 24 stundas pēc viņa pazušanas un kādēļ meklēšana notika tik gausi.

Tikmēr Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga portālam Skaties.lv noliedza, ka darbinieks, kurš uzklausīja pazudušā vīrieša meitu, būtu norādījis viņai konkrētu laiku, kad var iesniegt policijā lūgumu par cilvēka meklēšanas uzsākšanu. “Pazudušā vīrieša tuviniece telefoniski informēja dežurantu par to, ka vīrietis ir devies prom no slimnīcas īsi pirms plkst. 13.00 un jautāja, vai viņš gadījumā nav nogādāts policijā. Noskaidrojot vīrieša vārdu, policijas darbinieks atbildēja, ka nav. [..] Sieviete jautāja, ko darīt, ja O. Pinsters neatrodas, un tad dežurants sacīja, ka tādā gadījumā ir jāvēršas policijā ar iesniegumu, neminot konkrētu laiku, kad tas darāms,” sacīja S. Šteinberga.

Policijas darbinieki, saņemot informāciju par cilvēka pazušanu, esot šo informāciju snieguši ceļu policijas darbiniekiem un citiem likumsargiem, taču “meklēšanas lieta” tika uzsākta 11. decembrī – četras dienas pēc iesnieguma saņemšanas policijā, apstiprināja policijas pārstāve.

Pirms šīs lietas uzsākšanas, Valsts policija esot pieaicinājusi papildspēkus – gan pašvaldības policiju, gan zemessardzi, sacīja S. Šteinberga.

”Katrs cilvēka pazušanas gadījums ir individuāls, taču faktiski policija var uzsākt meklēšanu uzreiz pēc tam, kad tiek ziņots, ka ir pazudis kāds cilvēks. To var uzsākt tiklīdz ir pamats domāt, ka cilvēks ir pazudis,” portālam Skaties.lv sacīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Viņš arī kliedē mītu, ko, iespējams kultivē dažādi seriāli un filmas, ka cilvēka meklēšanu var sākt vien 48 vai 72 stundas pēc viņa pazušanas.

Ojārs Pinsters pēc divām epilepsijas lēkmēm un halucinācijām 6. februārī tika aizvests uz Liepājas reģionālo slimnīcu. Ārsti tur pārbaudīja viņa veselības stāvokli, un analīžu rezultāti neuzrādīja veselības stāvokļa izmaiņas kopš iepriekšējās pārbaudes. Tādēļ pēc paša O. Pinstera lūguma viņš tiek ”palaists mājās”. Vīrietis slimnīcas personālam apliecina, ka dosies uz Liepājas autoostu un braukšot mājās ar autobusu pulksten trijos dienās, viņam esot nauda biļetei. Tāpat vīrietis no slimnīcas cenšas sazināties ar sievu un meitu, bet tajā brīdī neviena no viņām neceļ telefonu. Slimnīcai mēģina zvanīt arī viņa radinieces, taču tur neviens neatbild. Pēc pāris stundām Liepājas reģionālajā slimnīcā ierodas O. Pinstera meita Dace, un konstatē, ka tēva tur vairs nav. Viņa pārmeklē slimnīcas apkārtni, bet nākamajā dienā uzraksta iesniegumu policijā, jo policija lūdz nogaidīt 24 stundas. Dace stāsta, ka nākamā reize, kad Valsts policija sazinās ar viņu, ir 11. decembris. Vēl pirms policijas iesaistes, sākas tuvinieku organizēta aktīva vīrieša meklēšana, iesaistot sociālos tīklus, draugus un brīvprātīgos. Meklēšanas darbus vada O. Pinstera brāļa dēls Kristaps Pinsters, un vēlāk tajā iesaistās arī Grobiņas pašvaldības policisti. Palīdzēt piekrīt arī Liepājas Zemessardze. ”Viens no brīvprātīgajiem, kurš arī piedalās meklēšanas darbos, uzrunā Liepājas Zemessardzes majoru Vilmāru Vecvagaru, kurš informē, ka nepieciešams policijas rīkojums, lai Zemessardze iesaistītos meklēšanā. Daces draugs, kuram ir pazīstams Grobiņas pašvaldības darbinieks, aicina dot rīkojumu Zemessardzei. Rīkojums tiek dots,” stāsta Maija Kalniņa, pazudušā vīrieša meitas draudzene. 11. decembrī, vairākas dienas pēc vīrieša pazušanas, ar tuviniekiem sazinās policijas izmeklētāja. 12. decembrī Kristapu Pinsteru sazvana kāds vīrietis un saka, ka atradis melnu vīrieša jaku uzņēmuma Baltic Agro teritorijā. Par to informē izmeklētāju, un vēlāk policijas suns atrod O. Pinsteru. Viņš ir miris. Visu notikušā hronoloģiju variet skatīt šeit.

Ekrānšāviņš: Facebook

Ekrānšāviņš: Facebook

TOP komentāri

 • Juris
  0 0 0

  Juris

  Meita un sieva jau vainīgas nejūtas,tas nekas ka neatbildēja uz telefona zvaniem.
 • Ups4
  0 0 0

  Ups4

  Izsaku dziļu līdzjūtību tuviniekiem un draugiem!
  Par Liepājas slimnīcu ir teiciens: Labāk nomirt ir ceļā uz Rīgu, nekā Liepājas slimnīcā!
  Man ir vairāki pierādījumi no dzīves.
  shoferis68@inbox.lv
 • inta
  0 0 0

  inta

  gandriz analoga situacija Ventspils slimnica-tikai ar laimigam beigam. Cilveks tika lidz majam.Bet jau nakamaja diena tika nogadats atpakal slimnica.....
  Kas tas ir-vai nesodita cilveka(medika) nolaidiba? vienaldziba ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl