Komentāri

Pēcvēlēšanu intriga atrisinājusies Liepājā. Pēc smagām vairāku dienu sarunām un kompromisa meklējumiem nākamo domes koalīciju veidos līdzšinējā mēra Ulda Seska “Liepājas partija” kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, kuras līderis ir Jānis Vilnītis.

Abi vienojušies par visai netipisku sadarbības modeli – Sesks mēra krēslu saglabās vēl pusotru gadu, bet tad notikšot tāda kā rotācija – un pilsētu varētu vadīt Vilnītis. Sesks TV3 Ziņām arī atzina, ka viņš nākamgad varētu startēt Saeimas vēlēšanās.

Sesks nedēļas vidū aicināja Vilnīti veidot kopīgu koalīciju pret “Saskaņu”, un pēdējās dienās abi līderi tikušies vairākkārt, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Šodien notika pēdējais sarunu raunds, kas ilga sešas stundas un nesa rezultātu. Abi parakstījuši koalīcijas līgumu, vienojoties par visai īpatnēju modeli, – sākotnēji Liepājas mēra amatu saglabās Sesks, bet pēc pusotra gada būšot jauns balsojums un par mēru tikšot ievēlēts kāds no Reģionu apvienības, visticamāk, pats Vilnīts.

“Ir atrasts tilts starp pieredzi un zināšanām, kas 20 gados ir uzkrātas, uz to jauno redzējumu un jauno komandu, ko mēs nesam. Mums ir laika nogrieznis līdz nākamā gada rudenim, kurā būs domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, ja mēs šobrīd esam gatavi balsot par viņu visi pieci deputāti, tad nākamā gada rudenī visi viņa 6 deputāti būs gatavi balsot par mūsu izvirzīto domes priekšsēdētāju,” teic Vilnītis.

Sesks gan runā izvairīgāk, norādot, ka pēc pusotra gada tikšot analizēts, kurš deputāts, ko padarījis. Pēc uzrādītajiem sniegumiem “Liepājas partija” varētu arī neiebilst mēra krēsla pārdalē. Turklāt Sesks sācis lūkoties uz darbu Saeimā.

“Pēc pusotra gada pārskatīsim pilsētas attīstības stratēģijas izpildi, katra šī deputāta ieguldījumu un kompetences, un tajā brīdī ir iespējamas nozaru un kompetenču pārdale. Mēs plānojam piedalīties arī Saeimas vēlēšanās kā partija. Es arī neizslēdzu iespēju, ka es varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās,” apliecina Sesks.

Opozīcijā līdz ar to atstāta “Saskaņa” ar Valēriju Agešinu priekšgalā. Viņš apstiprina, ka, lai arī pie varas grožiem Liepājā netiks, vēju pilsētas domē strādās tik un tā, darbu parlamentā atstājot: “Es uzskatu, ka šī koalīcija būs neveiksmīga, kas attiecas uz “Saskaņu”, mēs būsim nikna opozīcija esošai varai. Katrā gadījumā šī koalīcija liecina par to, ka pārmaiņu Liepājā nebūs.” Jaunā Liepājas dome uz pirmo sēdi sanāks pirmsjāņu dienā, 22. jūnijā.

Lasi vēl