Liepājā grafiti mākslinieks OZMO veido sienas gleznojumu

1 komentārs
Liepājā grafiti mākslinieks OZMO veido sienas gleznojumu
IVARS SOIKĀNS, LETA

Īstenojot projektu “Ielu mākslas portreti Liepājas ielās”, Liepājā ieradies grafiti mākslinieks no Itālijas OZMO, lai veidotu sienas gleznojumu, aģentūru LETA informēja Liepājas pludmales kafejnīcas “Red Sun Buffet Beach Bar” līdzīpašnieks Mareks Alberts.

Mākslinieks Liepājā viesosies līdz pat jūlija beigām, lai uz vairāk nekā 150 kvadrātmetru (m2) mājas sienas Pasta ielā 24 veidotu jūras, vēja un vilinošās pilsētas simbolisku atainojumu mūsdienīgā izpildījumā, vienlaikus saglabājot OZMO raksturīgās atsauces uz pasaulslaveniem mākslas darbiem un mitoloģiskiem tēliem.

“Lielformāta mākslas darbi pilsētvidē ir strauji augoša mākslas izpausme visā pasaulē, kas augsta līmeņa sniegumu padara pieejamu ikvienam un ļauj mākslai kļūt par katra garāmgājēja ikdienu, ne tikai galeriju ekskluzīvu preci,” savu ideju īstenot šāda veida projektu skaidro tā autors Alberts.

Viņš skaidroja, ka šajā projektā līdz šī gada rudenim taps trīs darbi, kas papildinās pilsētas tūrisma objektu karti un piedāvās kvalitatīvu mūru mākslu. “Ļoti ceru, ka veiksmīgi uzsāktā iniciatīva reiz pāraugs ikgadējā mūru mākslas festivālā,” piebilda Alberts.

OZMO ir itāļu mākslinieks, kurš savu radošo darbību sāka, veidojot komiksus, bet drīz vien pievērsās rakstniecībai un gleznošanai. 2001.gadā viņš iestājās Florences vizuālās mākslas akadēmijā Milānā, aizsākot sadarbību ar pasaules lielākajām mākslas galerijām. Neilgi pēc tam, pieņemot segvārdu OZMO, kļuva pazīstams iespaidīgo sienu gleznojumu dēļ.

Projekts “Ielu mākslas portreti Liepājas ielās” tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu un Liepājas pludmales bāra “Red Sun Buffet Beach Bar” līdzfinansējumu.

1 komentārs