Lielveikalu ziedojumu kastītēs samestā nauda mēnesī sasniedz 30 tūkstošus eiro

2 komentāri
Lielveikalu ziedojumu kastītēs samestā nauda mēnesī sasniedz 30 tūkstošus eiro
LETA

Nemainīgi liela ir iedzīvotāju atsaucība iemest pa ziedojumam lielveikalos novietotajās ziedojumu kastītēs. Lielākajos tirdzniecības tīklos Latvijā šādi ziedojumi mēnesī sasniedz 30 tūkstošus eiro.

Veronika, iegādājoties pārtiku veikalā, parasti atlikumu, ko iedod kasieris, iemet ziedojumu kastītē. To biežāk sākusi darīt pēc tam, kad Latvija pirms četriem gadiem pārgāja uz eiro un sīknauda kļuvusi smagāka, bet galvenais iemesls, protams, ir labdarība.

Veronika
pircēja

Metu tāpēc, ka cilvēkiem ir vajadzīgs. Man tā varbūt ir lieka naudiņa un lai neapgrūtinātu savu maku, metu tur. Cik bieži Jums tas sanāk? Es cenšos palīdzēt citiem: vai nu šādā veidā, vai liekot dažādās ziedojumu kastēs mantas bērniem.

 

Veronika un citi pircēji šobrīd ziedo labdarības projektam ”Eņģeļi pār Latviju”, kur tirdzniecības tīkls ”Rimi” sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc līdzekļus smagi slimiem bērniem. Gada laikā notiek dažādas labdarības akcijas gan no vēža sirgstošiem pacientiem, gan jauniešiem, kuri nonākuši nelaimē, uzsākt patstāvīgu dzīvi.

“Rimi” un ”Maxima” ziedojumu kastītēs vidēji mēnesī iedzīvotāji saziedo 33 tūkstošus eiro. Ziedojumi apmēri nemainās pēdējos 5 gadus.

Nauda no ziedojumu kastītēm regulāri tiek savākta no tām, tad tiek rūpīgi nosvērta un pēc tam tiek atdota inkasācijas kompānijai, stāsta tirdzniecības tīklā ”Maxima”. Šobrīd tiek vākti līdzekļi bērnu rehabilitācijas centram ”Poga”.

Ivars Svilāns
”Maxima Latvija” pārstāvis

Centiņš pa centiņam, un cilvēki apvienojoties var palīdzēt labām lietām notikt. Ziedojumu kastītes ir efektīvas no tā viedokļa, ka tā ir tā vieta, kur cilvēks pie kases var sabērt savu atlikumu.

Kaut gan pēdējā laikā cilvēki arvien biežāk veikalā norēķinās ar karti, paradumus pagaidām nemaina un ieber savu atlikumu ziedojumu kastītē.

Visai bieži pircēji nāk uz veikalu jau sagatavojušies: viņiem makā ir sīknauda, ko viņi gatavi ziedot, savukārt bērni pie ziedojumu kastītēm dodas pat ar savām krājkasēm.

2 komentāri