Lielveikalos katastrofāli trūkst darbinieku

99 komentāri
Lielveikalos katastrofāli trūkst darbinieku
FOTO: LETA

Šogad mazumtirdzniecības nozarē jārēķinās ar vēl lielāku darba spēka trūkumu, paziņojuši pārtikas tirgotāju asociācijā. Lielveikalu ķēdes šo problēmu mēģina risināt ar plašām darbinieku vervēšanas akcijām, piesolot sociālās garantijas, taču vērā ņemamu rezultātu pagaidām nav.

Tikmēr arodbiedrībā uzsver, ka situācija nozarē ir dramatiska. Uzlabojumus var gaidīt tikai tad, kad pieaugs algas un darbinieki nebūs pārslogoti.

Darba sludinājumi ir izlīmēti teju katrā veikalā.  Visbiežāk aicina darbā kasierus. Daudzi no tiem, kuri piesakās kādu laiciņu nostrādā un tad darbu veikalā pamet.

Latvijas tirgotāju asociācijā norāda, ka lielveikala kasieris vidēji nopelna sākot no 400 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir nedaudz vairāk nekā minimālā alga. Tirdzniecības darbinieku arodbiedrībā uzsver, ka par tik niecīgu atalgojumu uzturēt ģimeni nav iespējams, turklāt tā neesot vienīgā problēma ar kuru nākas saskarties strādājot veikalos.

Biežā darbinieku maiņa novērojama visos lielveikalos, lielākajās Latvijas pilsētās.

Iepriekš, saistībā ar smagajiem darba apstākļiem un zemajām algām medijos visbiežāk ir izskanējis Maxima vārds. Šīs veikalu ķēdes pārstāvji uzsver, ka pēdējā laikā uzņēmumā veikti vairāki uzlabojumi – darbiniekiem no reģioniem tiekot apmaksāta dienesta viesnīca Rīgā, piešķirtas brīvpusdienas, pēc nostrādāta gada tiek piešķirta veselības apdrošināšanas polise.  Salīdzinājumam ar gadu iepriekš nedaudz palielināta alga.

Pārtikas tirgotāju asociācijā ir pārliecināti, ka šogad mazumtirdzniecībā jārēķinās ar vēl lielāku darbinieku trūkumu. Iemesli – zemās algas plus vēl emigrācija un demogrāfija. Asociācijā kā risinājumu redz bezdarbnieku no reģioniem piesaistīšanu. Valstij būtu jāapmaksā viņu transportēšanas izdevumi. Perspektīvā valsts būšot ieguvēja. Lielākas algas nozare

Patlaban par šo jautājumu jau norisinās sarunas starp tirgotājiem un Labklājības ministrijas pārstāvjiem.

99 komentāri